RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Jest hipokrytką! Zieje nienawiścią po wyjściu z kościoła”. Sikorski znów skandalicznie o Kempie

Donald Tusk i Radosław Sikorski (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Donald Tusk i Radosław Sikorski (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Po ataku Radosława Sikorskiego (PO) w Beatę Kempę (PiS), na polityka Platformy spadła fala krytyki. – Będę rozmawiał z Sikorskim – zapowiedział nawet inny poseł PO Andrzej Halicki. Teraz Sikorski przyznał, że dostał kilka sygnałów, iż przesadził. Mimo to w piątkowy poranek znów krytykował przedstawicielkę PiS. – Beata Kempa jest jednym z najbardziej agresywnych polityków i też jest hipokrytką – grzmiał w studiu Radosław Sikorski.

Europosłanka ze łzami w oczach po ataku Sikorskiego: Byłby w stanie bić kobietę

Beata Kempa uważa, że Radosław Sikorski przekroczył „granice pogrywania”. – Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej...

zobacz więcej

Podczas wymiany zdań na Twitterze Beata Kempa zwróciła się do Radosława Sikorskiego słowami „Herr Lord”. W odpowiedzi polityk PO stwierdził, że kobieta powinna się „walnąć w zatłuszczony łeb”. W piątkowym wywiadzie przekonywał, że przeprosił za swoje zachowanie, ale wyrażeniem „Herr Lord” poczuł się bardzo urażony.

Krytykował Beatę Kempę i twierdził, że to politycy PiS nieelegancko atakują swoich adwersarzy.

Zobacz także ->  Wulgarne chamstwo wobec kobiet. Sikorski znów „błysnął”

O europosłance PiS powiedział, że „jest hipokrytką”. – Lubi epatować swoją pobożnością, pielgrzymuje do dyrektora Rydzyka, a potem wychodzi z kościoła i zieje nienawiścią i grzeszy przeciwko ósmemu przykazaniu – ocenił.

Przypomnijmy, że ataki Sikorskiego nie pozostają bez echa. Komentując je w czwartkowym wywiadzie dla Polsat News Beata Kempa popłakała się i łamiącym się głosem stwierdziła: „Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że (Sikorski – red.) byłby w stanie to zrobić”.

Wulgarne i seksistowskie ataki Sikorskiego. To wstyd dla nas wszystkich

Niesmak i zażenowanie dominowały wśród Polaków, gdy na przestrzeni lat dobiegały nas cytaty Radosława Sikorskiego o „robieniu laski Amerykanom” czy...

zobacz więcej

Radosław Sikorski przekonywał w piątek w Radiu ZET, że polityków PO nazywa się zdrajcami, a to coś niedopuszczalnego i „tworzenie klimatu do mordu politycznego”.

– My też mamy rodziny, też mamy uczucia, a codziennie jesteśmy poddawani tego typu napaściom – mówił europoseł partii Donalda Tuska.

Zobacz także ->  Waszczykowski o Sikorskim: Rozmowa z nim jak zabawa granatem w szambie

Prowadząca rozmowę dziennikarka zaznaczyła, że w przypadku Sikorskiego obrażanie innych to niestety „recydywa”. – Wcześniej napisał pan o Patryku Jakim per duper, a o Pawle Kukizie powiedział pan „szmata”. Czy to nie jest zaniżanie debaty publicznej? – pytała reporterka.

Sikorski bronił się oceniając, że to Prawo i Sprawiedliwość tworzy „klimat, w którym pół Polski jest wykluczone z polskości”.

– A jak by pan zareagował, gdyby ktoś się tak zwrócił do pana żony? – dopytywała dziennikarka.

– Pewnie byśmy to zignorowali – stwierdził Sikorski.

Przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy od kilku dni apelują do Donalda Tuska, aby zareagował na zachowanie Radosława Sikorskiego. Szef PO jednak milczy.

– Pan Donald Tusk powinien z kwiatami do minister Kempy pójść, z przeprosinami, i wyciągnąć konsekwencje wobec pana Sikorskiego za to chamstwo – ocenił m.in. Michał Woś, wiceminister sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej