RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Ciężarówka na S8 uderzyła w tył autokaru. Dziewięć osób rannych

Do wypadku doszło w piątek rano na trasie S8 w powiecie wołomińskim (fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie)
Do wypadku doszło w piątek rano na trasie S8 w powiecie wołomińskim (fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie)

Dziewięć osób zostało rannych po tym, jak ciężarówka najechała na tył autokaru na trasie S8 w okolicy Kobyłki (powiat wołomiński, woj. mazowieckie). Na miejscu lądował śmigłowiec LRP i zabrał dwie osoby, w tym kierowcę tira, do szpitala. Droga w kierunku Warszawy jest całkowicie zablokowana.

Groźny wypadek w Warszawie. Kierowca uciekał przed policją

Niebezpieczny wypadek przy skrzyżowaniu ul. Szwedzkiej z Letnią w Warszawie. Zderzyły się ze sobą dwa samochody. Kierowca jednego z nich uciekał...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w piątek rano na trasie S8 w powiecie wołomińskim, pomiędzy Nadmą (gm. Radzymin) a Kobyłką. Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie asp. szt. Tomasz Sitek, ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 27–letni kierowca scanii najechał na tył autokaru rejsowego relacji Kunin–Warszawa. Autokarem podróżowało ok. 30 osób.

Policjant powiedział, że w wyniku tego zdarzenia 9 osób odniosło obrażenia, a najcięższe kierowca ciężarówki. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał kierowcę tira oraz jedną z pasażerek do warszawskich szpitali.

Kierowca autokaru został przebadany na miejscu, jest trzeźwy. Od kierowcy ciężarówki w szpitalu zostanie pobrana krew do badań. Policjanci uważają, że raczej obaj kierowcy byli trzeźwi.

Turysta w Tatrach ustawił się do selfie... z niedźwiedziem. Relacja lekarza

72-letni turysta spacerując w czwartek Doliną Chochołowską w Tatrach napotkał niedźwiedzia. Postanowił zrobić sobie z nim zdjęcie. Podszedł jednak...

zobacz więcej

Okoliczności wypadku wyjaśni dochodzenie policyjne. Wstępnie funkcjonariusze przypuszczają, że 27–latek mógł zasnąć za kierownicą ciężarówki.

S8 jest całkowicie zablokowana w kierunku Warszawy. Policjanci i pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wytyczyli objazd. Asp. szt. Sitek wyjaśnił, że można zjechać na węzeł Wołomin, na Radzymin, w kierunku trasy 635, a następnie na trasę 629, a potem przez Marki ulicą Piłsudskiego dojechać do S8.

Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji powiedziała, że utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej