RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Sikorski obraża kobiety. Posłanka Lewicy stanęła w obronie europosłanki

Od lewej: Anna Maria Żukowska, Radosław Sikorski, Beata Kempa (fot.  PAP/Radek Pietruszka, Tytus Żmijewski; TVP.Info/Polsat News)
Od lewej: Anna Maria Żukowska, Radosław Sikorski, Beata Kempa (fot. PAP/Radek Pietruszka, Tytus Żmijewski; TVP.Info/Polsat News)

„Nie. Posłów – ani nikogo! – nie oceniamy za wygląd. Nie oceniamy panów za łysinę, za brzuszek. Nie oceniamy posłanek za bujne kształty, za fryzury takie czy inne. NIE” – napisała posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska. To reakcja na obraźliwe słowa Radosława Sikorskiego skierowane do Beaty Kempy.

Europosłanka ze łzami w oczach po ataku Sikorskiego: Byłby w stanie bić kobietę

Beata Kempa uważa, że Radosław Sikorski przekroczył „granice pogrywania”. – Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej...

zobacz więcej

Chodzi o atak polityka PO Radosława Sikorskiego, który zwracając się do europosłanki Beaty Kempy z Solidarnej Polski napisał, by „walnęła się w zatłuszczony łeb”. Sprawa wywołała burzę w mediach.

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska stanęła w obronie Beaty Kempy. „Nie. Posłów – ani nikogo! – nie oceniamy za wygląd” – stwierdziła.

Obraźliwe słowa Sikorskiego były odpowiedzią na wpis Kempy, która na Twitterze napisała: „Na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów po raz pierwszy łopocze polska flaga. Lasy zawsze wierne Polsce – szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany”. Radosław Sikorski w odpowiedzi napisał, że „Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”. Na co Kempa odpowiedziała: „Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba”. „Walnij się w zatłuszczony łeb” – odpowiedział Sikorski, potem tłumaczył się w rozmowie z Interią, że była to jego odpowiedź na sugestię, że jest „Niemcem i zdrajcą”. – Uważam, że potraktowałem ją bardzo ulgowo – stwierdził były szef polskiej dyplomacji.

Zdaniem Beaty Kempy Sikorski przekroczył „granice pogrywania”. – Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że (Sikorski – red.) byłby w stanie to zrobić – stwierdziła europosłanka Solidarnej Polski na antenie Polsat News.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

„Sikorski ze względów pewnej niedojrzałości umysłowej nie nadaje się na polityka”

– Problemem zawsze i od początku ministra Radosława Sikorskiego, co wyszło w tych taśmach, było to, że nie nadaje się on jednak na polityka - tym...

zobacz więcej

To nie pierwsze obraźliwe wypowiedzi byłego szefa MSZ na temat kobiet. Kilka lat temu zabierając głos na temat zwrotu wraku T-154M z Rosji porównał dziennikarkę Anitę Gargas z „burą suką”. Do ówczesnej posłanki PiS Krystyny Pawłowicz zwrócił się „bujaj się wariatko”, co zresztą później powtórzył.

Najgłośniej było jednak o jego rozmowie z Janem Kulczykiem w restauracji Amber Room, podczas której o państwowej urzędniczce ówczesny szef MSZ mówi: „biurwa”. – Jakaś p**da, wiesz, taka, zamiast ją dowartościować, przep*****lić jak trzeba, to dał jej jakieś biuro… – stwierdzał na taśmie Sikorski.

– I się zemściła, suka, i całe ministerstwo miało kłopoty z tego powodu… a trzeba było się poświęcić – dodał.

Z kolei wygląd czarnoskórej stewardesy Kulczyka skomentował słowami: „jak to mówią angielscy dżentelmeni: nie zrzuciłbym z końca członka”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej