RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Cztery ofiary śmiertelne, ranni, ponad 120 tys. odbiorców bez prądu. Wiatr nie odpuszcza

Strażacy odnotowali cztery ofiary śmiertelne (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Strażacy odnotowali cztery ofiary śmiertelne (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Prawie 10,3 tys. razy interweniowali minionej doby strażacy w związku z silnym wiatrem – poinformował w piątek rzecznik komendanta głównego PSP Krzysztof Batorski. RCB podało natomiast, że bez prądu jest około 121 tys. odbiorców.

Wichury w Polsce. IMGW ostrzega

IMGW wydał w piątek alerty pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla województw północnej części Polski. Najsilniej wiać będzie na...

zobacz więcej

Państwowa Straż Pożarna przekazała, że w ciągu ostatniej doby strażacy przeprowadzili 10 361 interwencji związanych z silnym wiatrem. Najwięcej w województwach: dolnośląskim – 2201; wielkopolskim – 1920; kujawsko-pomorskim – 1193; zachodniopomorskim – 891; mazowieckim – 877, lubuskim – 808.

Strażacy odnotowali cztery ofiary śmiertelne. 18 osób zostało rannych (w tym 7 ratowników PSP).

Rzecznik przekazał, że działania straży polegały głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów ze szlaków komunikacyjnych oraz zabezpieczaniu uszkodzonych i zerwanych dachów.

Kiedy wiatr odpuści?


Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak poinformował w piątek na Twitterze, że – według stanu na godz. 6 – 121 193 odbiorców było pozbawionych energii elektrycznej. Najwięcej w woj. mazowieckim (47 910) i wielkopolskim (21 000). W związku z silnym wiatrem IMGW wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia. Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują na północy województwa zachodniopomorskiego, a także w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz na północy województwa podlaskiego. Z kolei ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują w województwie lubelskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i w części województwa podlaskiego.

Według prognoz w piątek, podobnie jak w czwartek, należy się spodziewać podmuchów silnego wiatru i deszczu. Zdecydowana poprawa pogody nastąpi w niedzielę. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej