RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Alec Baldwin przypadkowo zastrzelił operatorkę. Dramat na planie filmu

Dwie osoby zostały postrzelone przypadkowo przez Aleca Baldwina  (fot. Mark Sagliocco/Getty Images for National Geographic)
Dwie osoby zostały postrzelone przypadkowo przez Aleca Baldwina (fot. Mark Sagliocco/Getty Images for National Geographic)

Najnowsze

Popularne

Na planie westernu „Rust” kręconego w stanie Nowy Meksyk, z udziałem znanego aktora Aleca Baldwina, doszło w czwartek do śmiertelnego postrzelenia 42-letniej kobiety. Druga osoba została ranna. Według wstępnych ustaleń policji osoby te zostały przypadkowo postrzelone przez Baldwina.

Zastrzelili sąsiada, bo wyrzucał śmieci

– Wyciągnąłeś broń na oczach moich dzieci z powodu materaca – to było jedno z ostatnich zdań w życiu Aarona Howarda. W chwilę potem został...

zobacz więcej

Kobieta, zidentyfikowana jako Hayna Hutchins, była szefową zdjęć. Mimo natychmiastowego przewiezienia do szpitala zmarła z powodu odniesionych ran.

Druga ofiara incydentu to mężczyzna Joel Souza, który został ranny. Przebywa na oddziale ratunkowym w szpitalu.

Okoliczności incydentu pozostają niejasne. Policja prowadzi śledztwo.

Lokalne media podały, że „Alec Baldwin był widziany we łzach przed biurem szeryfa”.

„Bliższe okoliczności zdarzenia pozostają na razie niejasne (…). Popieramy pełne śledztwo w tej tragicznej sprawie” – przekazano w oświadczeniu Międzynarodowej Gildii Autorów Zdjęć Filmowych.

Hutchins pochodziła z Ukrainy, dorastała w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie. Ukończyła szkołę filmową w Los Angeles. W 2019 roku amerykański magazyn Cinematographer nazwał ją „wschodzącą gwiazdą kina”.

Film kręcony był w Bonanza Creek Ranch, często wynajmowanym przez filmowców, zwłaszcza do kręcenia westernów.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Przeczytaj także: Tragiczny wypadek. Dwulatek zastrzelił się z broni krewnego

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej