RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Zabójstwo Gabby Petito. Potwierdzono odnalezienie szczątków jej chłopaka

Sprawa młodych Amerykanów nabrała w USA dużego rozgłosu (fot. Instagram/gabspetito)
Sprawa młodych Amerykanów nabrała w USA dużego rozgłosu (fot. Instagram/gabspetito)

Federalne Biuro Śledcze (FBI) poinformowało w czwartek o znalezieniu i zidentyfikowaniu szczątków 23-letniego Briana Laundrie, partnera zamordowanej wcześniej znanej blogerki Gabby Petito. Potwierdziły to badania stomatologiczne. Według FBI znaleziono też osobiste przedmioty Laundriego. Był to m.in. plecak i notatnik.

Zabójstwo Gabby Petito. Znaleziono szczątki jej chłopaka?

Sprawa zabójstwa Gabby Petito może być bliska zakończenia. W parku na Florydzie znaleziono zwłoki mężczyzny, które z „dużym prawdopodobieństwem”...

zobacz więcej

– Przedmioty odkryto na terenie, który do niedawna był pod wodą – wyjaśnił agent FBI Michael McPherson. Dodał, że szczątki mężczyzny odkryto w środę w bagnistym obszarze Florydy w rezerwacie przyrody Carlton, w środkowej części stanu.

Sprawa młodych Amerykanów nabrała w USA dużego rozgłosu. Obydwoje wyruszyli w lipcu z nowojorskiej Long Island w podróż po kraju i dokumentowali jej przebieg w mediach społecznościowych. W jej trakcie, jak wynika z odnalezionych dowodów, doszło między nimi do nieporozumień. Policja udostępniła m.in. nagranie z kamery ukazującej sprzeczkę pary na krótko przed zaginięciem kobiety.

NBC News zwraca uwagę, że Laundrie wrócił 1 września do domu swoich rodziców w North Port na Florydzie pojazdem, którym podróżowali, jednak bez narzeczonej. Odmówił rozmowy na temat miejsca jej pobytu. Wkrótce potem zniknął bez śladu. Jak zeznali jego rodzice, wybrał się na wyprawę do pobliskiego rezerwatu dzikiej przyrody Carlton Reserve i nigdy nie wrócił.

Rezerwat Carlton to rozległy bagnisty teren, na którym żyją m. in. aligatory, kojoty, rysie i węże.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Przeczytaj także: Wyniki sekcji zwłok blogerki Gabby Petito. Koroner nie ma wątpliwości

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej