RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Europosłanka ze łzami w oczach po ataku Sikorskiego: Byłby w stanie bić kobietę

Beata Kempa uważa, że Radosław Sikorski przekroczył „granice pogrywania”. – Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że (Sikorski – red.) byłby w stanie to zrobić – stwierdziła europosłanka Solidarnej Polski na antenie Polsat News. W wywiadzie łamiącym się głosem dziękowała za wsparcie po ataku polityka PO. W środę Sikorski napisał jej, by „walnęła się w zatłuszczony łeb”.

Waszczykowski o Sikorskim: Rozmowa z nim jak zabawa granatem w szambie

Rozmowa z nim to jak zabawa granatem w szambie, w toalecie – powiedział o Radosławie Sikorskim europoseł PiS Witold Waszczykowski. W ten sposób...

zobacz więcej

Beata Kempa, europosłanka Solidarnej Polski, napisała w środę na Twitterze: „Na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów po raz pierwszy łopocze polska flaga. Lasy zawsze wierne Polsce – szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany”. Do wpisu dołączyła zdjęcie, chwaląc postawę instytucji. W reakcji Radosław Sikorski, europoseł PO, napisał, że „Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”.

Kolejny atak Sikorskiego


Kempa odpowiedziała: „Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba”. „Walnij się w zatłuszczony łeb” – zareagował Sikorski. W rozmowie z Interią Sikorski tłumaczył później, że była to jego odpowiedź na sugestię, że jest „Niemcem i zdrajcą”. – Uważam, że potraktowałem ją bardzo ulgowo – stwierdził były szef polskiej dyplomacji. – Kobieta, która tego doświadczy, albo zrezygnuje z polityki, albo do niej nie wejdzie. To, co zrobił jest karygodne. Najgorsze jest to, że czasami namawia się wiele fajnych, aktywnych kobiet, żeby uczestniczyły w polityce. Te, które to obserwują, nigdy się na to nie zdecydują i straci na tym polityka – komentowała we czwartek w Polsat News Kempa.

„Sikorski ze względów pewnej niedojrzałości umysłowej nie nadaje się na polityka”

– Problemem zawsze i od początku ministra Radosława Sikorskiego, co wyszło w tych taśmach, było to, że nie nadaje się on jednak na polityka - tym...

zobacz więcej

Europosłanka – jak relacjonuje stacja – rozpłakała się w czasie rozmowy. Zapewniała, że „przetrzyma” tę sytuację, ale „zawsze żal jej dzieci”. – Bardzo dziękuję im i tym, którzy mnie wsparli – dodała.

Kempa ze łzami w oczach


Odnosząc się do ataku Sikorskiego podkreśliła, że polityk przekroczył granice.

– Jeśli nie będą wyciągnięte konsekwencje i polityka w Polsce dalej będzie iść w tym kierunku, to rzut beretem, by bić kobiety. Jestem pewna, że (Sikorski – red.) byłby w stanie to zrobić – stwierdziła.

Zobacz także: Rozmowa pracowników „GW” o ataku Sikorskiego: Obawiasz się, że Polacy mogą przestać myć włosy?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej