RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Turysta w Tatrach ustawił się do selfie... z niedźwiedziem. Relacja lekarza

TPN przypomina, jak zachować się w razie spotkania z niedźwiedziem (fot. Shutterstock)
TPN przypomina, jak zachować się w razie spotkania z niedźwiedziem (fot. Shutterstock)

72-letni turysta spacerując w czwartek Doliną Chochołowską w Tatrach napotkał niedźwiedzia. Postanowił zrobić sobie z nim zdjęcie. Podszedł jednak zbyt blisko drapieżnika – relacjonuje lekarz Jerzy Toczek z zakopiańskiego szpitala, do którego po spotkaniu ze zwierzęciem trafił turysta.

Grzybiarze zabierają ze sobą broń. Panika wśród mieszkańców Bukowiny Tatrzańskiej

Mieszkańcy Bukowiny Tatrzańskiej boją się chodzić do lasu. W ostatnich dniach żyją w takim strachu, że część z nich porzuciła grzybobranie. Ci,...

zobacz więcej

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) potwierdzają, że takie zdarzenie miało miejsce, ale na razie nie komentują sprawy. Zapowiadają wydanie komunikatu.

Niedźwiedź zaatakował w Tatrach


Zwierzę najwyraźniej nie zaakceptowało sytuacji i ugryzło 72-latka w nogę. Turysta miał jednak sporo szczęścia, bo rana nie była zbyt groźna. Po jej opatrzeniu mężczyzna wyszedł ze szpitala o własnych siłach.

Obecnie niedźwiedzie intensywnie żerują, aby nasycić się przed zapadnięciem zimy. Okres zimowy spędzą bowiem w gawrach i muszą zgromadzić odpowiednie zapasy tłuszczu. Władze TPN przypominają, że w razie spotkania z niedźwiedziem należy spokojnie oddalić się w przeciwnym kierunku.

Zobacz także: Jeden fałszywy ruch dzielił ją od śmierci. Wyjęła telefon i zrobiła selfie z niedźwiedziem [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej