RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Jesteśmy w centrum zagrożenia”. Wojewoda chce utworzyć izolatorium

Trwają uzgodnienia dotyczące utworzenia w woj. lubelskim izolatorium dla zakażonych (fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Trwają uzgodnienia dotyczące utworzenia w woj. lubelskim izolatorium dla zakażonych (fot. PAP/Wojtek Jargiło)

Trwają uzgodnienia dotyczące utworzenia w woj. lubelskim izolatorium dla zakażonych koronawirusem; obecnie w regionie nie ma takich placówek – poinformowała rzecznik wojewody.

Które regiony czekają obostrzenia? „Coraz więcej pacjentów trafia do szpitali”

Na bieżącą sytuację epidemiczną będziemy reagować regionalnie. Chcemy powiązać ze sobą trzy parametry: liczbę zaszczepionych osób, zakażeń i...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

W czwartek rzecznik prasowa wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka poinformowała Polską Agencję Prasową, że są plany utworzenia w regionie izolatorium dla pacjentów zakażonych koronawirusem. „Trwają uzgodnienia w tym zakresie” – powiadomiła Strzępka. Dodała, że obecnie w woj. lubelskim takie placówki nie funkcjonują.

Rzecznik wojewody poinformowała, że w czwartek w szpitalach woj. lubelskiego znajdowało się 936 łóżek dla pacjentów z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, którzy wymagają leczenia. Spośród nich zajętych było 809 łóżek . „Na 88 łóżek respiratorowych zajętych jest 50” – podała Strzępka.

W związku ze wzrostem liczby zachorowań całkowity zakaz odwiedzin u hospitalizowanych pacjentów wprowadziły SPSK1 i SPSK4 w Lublinie. W szczególnych sytuacjach wizyty mogą się odbywać za zgodą lekarzy kierujących oddziałami i z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa epidemiologicznego.

Zobacz także: Nie tylko ataki i hejt. Niewiarygodne czemu stawiają czoła medycy walczący z COVID-19

 

Minister Kamiński napisał list do szefa MSW Niemiec. Zaproponował pomoc

Zdecydowane uderzenie w zorganizowane grupy przestępcze zajmujące się przemytem ludzi zmieni sytuację na naszej wspólnej granicy – napisał w liście...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Lublin prezydent Krzysztof Żuk powiedział, że w przeciwdziałaniu czwartej fali pandemii miasto wspiera wojewodę i ministra zdrowia. „Jesteśmy w centrum tego zagrożenia i to trzeba sobie uświadomić” – powiedział Żuk.

Zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych Monika Lipińska poinformowała, że z powodu rosnącej liczby zachorowań reżim sanitarny przywróciły domy pomocy społecznej i placówki opiekuńczo-wychowawcze prowadzone przez miasto. „Mamy zaszczepionych 54 proc. mieszkańców Lublina. Aktywnie włączamy się w działania ogólnokrajowe, mamy informatory, organizujemy wspólne działania z uczelniami wyższymi tak, by zachęcać osoby do zaszczepienia się” – powiedziała Lipińska.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 5592 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie (1221). Z powodu COVID-19 zmarło w Polsce 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 32 osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej