RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Uwaga! Opóźnienia na kolei. PLK usuwają z torów powalone drzewa [WIDEO]

„Powodem znacznego opóźnienia pociągów jest zerwanie linii trakcyjnych na skutek silnych wiatrów. Filmik postoju pociągu relacji Szczecin Główny – Przemyśl Główny w oczekiwaniu na lokomotywę spalinową na jednej ze stacji we Wrocław” – przekazał nam czytelnik na twoje@tvp.info.

Opóźnienia pociągów w Warszawie. Uszkodzenie urządzeń sterujących ruchem

– Około godz. 8:45 podczas prac modernizacyjnych na stacji Warszawa Zachodnia pojazd wykonawcy uszkodził kabel urządzeń sterowania ruchem...

zobacz więcej

„Usuwane są drzewa na liniach kolejowych. Nikt z pasażerów nie został poszkodowany przez powalone drzewa” – przekazał w komunikacie dla portalu tvp.info Karol Jakubowski z zespołu prasowego z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Gdzie przywrócono ruch?


Ponad 200 razy interweniowały już służby techniczne. Sytuacja na torach zmienia się. Przywrócono ruch na trasie Piła – Bydgoszcz, Wrocław – Rudna Gwizdanów, Szczecin - Kostrzyn. Zmiany w komunikacji nadal występują na trasach Węgliniec – Jelenia Góra, Jelenia Góra – Wałbrzych, Szklarska Poręba – Jelenia Góra, Legnica – Rudna Gwizdanów, Szczecin – Reptowo, Piła – Poznań, Poznań – Zbąszynek, Słupsk – Lębork, Nysa – Brzeg.

Zmiany w ruchu pociągów do Berlina


Niemiecki zarządca infrastruktury ze względu na pogodę wstrzymał przejazd pociągów przez przejście Rzepin – Frankfurt (Oder) na linii Berlin – Poznań. Pociągi PKP Intercity do Berlina kończą kurs na stacji w Rzepinie.

Nowe pociągi na Lubelszczyźnie. Przekazano dwa pierwsze składy

Symboliczne przekazanie dwóch z dziewięciu zakupionych pociągów elektrycznych odbyło się we wtorek na dworcu PKP w Lublinie. Nowe pojazdy szynowe o...

zobacz więcej

Służby dyżurne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na bieżąco śledzą komunikaty pogodowe i są w kontakcie z przewoźnikami, by w przypadku wystąpienia zmian na sieci prowadzić sprawną komunikację.

Pociągi kierowane są trasami zmienionymi, a jeżeli sytuacja tego wymaga, przewoźnicy organizują komunikację zastępczą. Podróżni w pociągach i na stacjach są informowani o sytuacji i możliwościach dalszej podróży.

Zobacz także: IMGW wydaje alerty dla 14 województw. Będzie niebezpiecznie

Koleją z Wrocławia do Sobótki. Podano datę otwarcia połączenia

Zakończono prace na torach między Wrocławiem a Sobótką i już w grudniu ruszy ruch kolejowy na tej linii. Dzięki inwestycji za ponad 200 mln zł po...

zobacz więcej

Drzewa powalone na tory przez silny wiatr utrudniają przejazd pociągów na terenach województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego i opolskiego .

W Opolu, Poznaniu i we Wrocławiu powołane zostały specjalne zespoły składające się z przedstawicieli PLK i przewoźników, które nadzorują ruch kolejowy w regionach..

W stałej gotowości jest ponad 160 zespołów szybkiego usuwania usterek.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej