RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Suski: Być może teraz celem Tuska jest wyprowadzenie Polski z Unii

Zdaniem Marka Suskiego, Donald Tusk walnie przyczynił się do brexitu (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Zdaniem Marka Suskiego, Donald Tusk walnie przyczynił się do brexitu (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

– Będzie przeciąganie liny, ale koniec końców dostaniemy te pieniądze. No chyba, że planem Unii Europejskiej jest jej rozwalenie – ocenił na antenie telewizji wPolsce.pl poseł PiS Marek Suski komentując starcia na linii UE – Polska wokół „praworządności”. Poseł marginalizował również podnoszony przez opozycję argument o polexicie.

„Mamy gorzką satysfakcję, że mieliśmy rację”. Premier przed szczytem UE [WIDEO]

Rosnące gwałtownie ceny energii, migracja i sprawa praworządności – to kwestie które mają być poruszane podczas unijnego szczytu, który rozpocznie...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Tuskowi się udało wyprowadzić z Unii Wielką Brytanię, być może teraz celem Tuska jest wyprowadzenie Polski z Unii. To on mówi o polexicie – stwierdził uszczypliwie Suski.

Parlamentarzysta PiS zaapelował do opozycji, by zaprzestała „tej fałszywej narracji”. – Wzywamy opozycję, by przestała wyprowadzać Polskę z UE. Tu jest nasze miejsce – zaznaczył. – Opozycja ma prawo, nawet twardo, krytykować rząd i walczyć z nim, ale nie kosztem bezpieczeństwa swojego kraju i jego obywateli. Tego nie ma w kraju, ale i na świecie. Trzeba przyznać, że opozycja wykuwa nową kartę w historii – ocenił Suski.

Poseł PiS przypomniał również wypowiedzi prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy kilka lat temu zapowiadali, że wykorzystają swoje wpływy polityczne w instytucjach europejskich, by zamrozić unijne wypłaty finansowe dla Polski. – Były wypowiedzi, ze Platforma Obywatelska chce pieniędzy unijnych dla Polski, ale kiedy dojdzie do władzy. Teraz zamrozi, a odmrozi, jak dojdzie do władzy. To jest ich szantaż finansowy polskiego społeczeństwa. Mówią, że nie będzie pieniędzy dopóki rządzi PiS, a będą, kiedy dojdzie do władzy PO – światła koalicja na rzecz podporządkowania Polski Unii – przypomniał Suski.

Zdaniem posła obecny konflikt na linii UE - Polska wpisuje się w szerszy kontekst polityczny, w konflikt między dwoma zasadniczymi pomysłami na Unię Europejską. – Teraz jest trend wśród lewicowo-liberalnych elit unijnych, by przekształcić UE w państwo federacyjne albo państwo, które będzie miało jeden rząd. Donald Tusk został tu przysłany z misją. Realizuje ją i straszy brakiem unijnych pieniędzy po to, by PO wygrała wybory – przekonywał Suski.

Poseł zaznaczył, że jego zdaniem ostatecznie nie dojdzie do wstrzymania unijnych funduszy, gdyż Polska nie jest w tym sporze osamotniona. – Myślę, że koniec końców Polsce uda się wywalczyć należne jej pieniądze unijne, bo mamy poparcie już nie jednego, ale wielu krajów unijnych – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej