RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Rozmowa pracowników „GW”: Obawiasz się, że Polacy mogą przestać myć włosy?

Od lewej: Bartosz Wieliński, Radosław Sikorski, Paweł Wroński (fot. YouTube; PAP/Tytus Żmijewski, Ireneusz Sobieszczuk)
Od lewej: Bartosz Wieliński, Radosław Sikorski, Paweł Wroński (fot. YouTube; PAP/Tytus Żmijewski, Ireneusz Sobieszczuk)

Wpis byłego szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego, w którym radził europosłance PiS Beacie Kempie, by „walnęła się w zatłuszczony łeb”, wywołał oburzenie nawet w szeregach PO. Nie widzi w nim problemu Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”, wytykając partii rządzącej hipokryzję. Gdy uwagę zwrócił mu redakcyjny kolega Paweł Wroński, wywiązała się dyskusja na temat... „różnic kulturowych między Polakami a PiS”. „Obawiasz się, że Polacy mogą przestać myć włosy?” – jeden pracownik „GW” dopytuje drugiego.

Wieliński na gali ze łzami w oczach. Są wątpliwości, dlaczego odbierał medal Poczobuta

Medal Wolności Słowa Fundacji Grand Press otrzymał w poniedziałek polsko-białoruski dziennikarz Andrzej Poczobut, od miesięcy więziony przez reżim...

zobacz więcej

Europosłanka Beata Kempa (Solidarna Polska) napisała w środę na Twitterze, że „na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów po raz pierwszy łopocze polska flaga”. Do wpisu dołączyła zdjęcie.

W reakcji na jej tweet europoseł PO Radosław Sikorski napisał, że „Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”.

Kempa odpowiedziała: „Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba”.

Sikorski na temat kobiet


„Walnij się w zatłuszczony łeb” – ripostował Sikorski. To nie pierwsze tak wulgarne zachowanie Sikorskiego wobec kobiet, o czym więcej pisaliśmy w tym artykule. Politycy Solidarnej Polski ocenili, że brak reakcji Donalda Tuska „na tę chamską napaść” świadczy także o kulturze osobistej szefa Platformy i domagali się przeprosin od Sikorskiego. Także Andrzej Halicki z PO przyznał, że w prywatnej rozmowie z Sikorskim zasugerował mu, by przeprosił za swoje słowa.

Pracownicy „GW” o różnicy między PiS a Polakami


Bartosz Wieliński oburza się jednak nie na zachowanie europosła PO, ale... „obrońców Beaty Kempy”.

„Chyba nie powinniśmy być jak oni. Słowa Sikorskiego o Beacie Kempie są zupełnie niepotrzebne” – ocenił w odpowiedzi inny z pracowników „Wyborczej” Paweł Wroński. Wroński wyraził jednak również przekonanie, że „standardy PiS w stosunku do kobiet” są znacznie gorsze niż wulgarne odzywki Radosława Sikorskiego. „I dlatego wolałbym utrzymać tę kulturową różnicę między Polakami a PiS” – ocenił Wroński.

„Obawiasz się, że Polacy mogą przestać myć włosy?” – dopytywał Wieliński.

„Nie, ciągle mam nadzieje, ze pisowcy zaczną” – podsumował Wroński.. Zobacz także: Paweł Wroński z „GW” o kuratorce oświaty: „egzemplarz niedozamasturbowania”

Sikorski przeprasza po niemiecku


W czwartek po południu europoseł PO i były szef MSZ w rządzie PO-PSL na Twitterze stwierdził, że „wyciąga rękę do zgody” i jest gotów wycofać się ze swoich słów, jeśli to samo zrobi Beata Kempa, którą oskarżył o to, że sugerowała mu, że jest Niemcem.

„Dzisiaj zrozumiałem, że władzy wolno wyzywać nas od Niemców, którzy nie nienawidzą polskich symboli narodowych, a nam nie wolno reagować. Wobec tego serdecznie panią poseł Beatę Kempę przepraszam. Entschuldigung” – napisał, kończąc przeprosinami w języku niemieckim. Zobacz także: Wulgarne i seksistowskie ataki Sikorskiego. To wstyd dla nas wszystkich

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej