Imigranci na granicy z Białorusią

Kibic wbiegł na murawę i ruszył na Lewandowskiego. Piękny gest napastnika Bayernu

Robert Lewandowski z kibicem rywali (fot Stuart Franklin/Getty Images)

Do dwóch razy sztuka – mógł powiedzieć po meczu z Benficą napastnik Bayernu Robert Lewandowski, który przed przerwą trafił co prawda do siatki, ale sędzia gola nie uznał; ostatecznie na listę strzelców wpisał się w 82. drugiej minucie. Po spotkaniu zajęty był jednak kibicem portugalskiego zespołu, który wbiegł na murawę i pobiegł w kierunku polskiego zawodnika. Piękny gest Lewandowskiego uchwycili fotografowie.

Tej nagrody Lewandowski jeszcze nie odbierał. Pokonał Messiego i Ronaldo [WIDEO]

Robert Lewandowski odebrał we wtorek Złotego Buta – nagrodę dla najlepszego strzelca w europejskich ligach. W sezonie 2020/21 kapitan reprezentacji...

Przed przerwą nie było jeszcze goli, choć Lewandowski trafił w 42. minucie do siatki. Bramka została anulowana po konsultacji z VAR z powodu zagrania ręką przez polskiego piłkarza.

Zaczęło się w 70. minucie

W drugiej połowie anulowano kolejne trafienie Bawarczyków, tym razem Thomasa Muellera (wcześniej był spalony). Co się jednak odwlecze...

Od 70. minuty rozpoczął się koncert gości, z Sane w roli głównej. Wówczas 25-letni reprezentant Niemiec popisał się efektownym strzałem z rzutu wolnego, podyktowanego za faul na Lewandowskim.

10 minut później samobójcze trafienie głową zaliczył Brazylijczyk Everton, a w 82. minucie było już 3:0. Sane po sprytnym zagraniu znalazł się sam przed bramkarzem gospodarzy, ale postanowił podać jeszcze do Lewandowskiego. Polski napastnik nie miał kłopotów z trafieniem do siatki. Stał niespełna metr przed pustą bramką rywali i dopełnił formalności. To jego piąty gol w tych rozgrywkach w bieżącym sezonie – i najlepsza seria w występach w Lidze Mistrzów. Łącznie w historii występów w LM Lewandowski ma już 78 trafień.

Bayernowi wciąż było mało w Lizbonie i w 84. minucie Sane ustalił wynik spotkania na 4:0.

Zaskoczenie po meczu Bayern – Benfica

Po końcowym gwizdku, gdy piłkarze mistrza Niemiec świętowali zwycięstwo nad Benficą, kibic zespołu z Lizbony wbiegł na murawę i zamiast szukać piłkarzy „swojego” zespołu, od razu skierował się do „Lewego”.
Piękny gest Robert Lewandowskiego (fot.  Stuart Franklin/Getty Images)
Piękny gest Robert Lewandowskiego (fot. Stuart Franklin/Getty Images)

Kapitan reprezentacji Polski wymienił z młodzieńcem kilka zdań, a następnie przytulił i podarował mu koszulkę, w której rozegrał środowe spotkanie.