RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Z promilami i piwem w ręku wsiadła za kierownicę. Była poszukiwana przez policję

Pijana i z piwem w ręku prowadziła auto (fot. Shutterstock/ GBALLGIGGSPHOTO)
Pijana i z piwem w ręku prowadziła auto (fot. Shutterstock/ GBALLGIGGSPHOTO)

Pijana 43-latka wpadła, bo jechała wężykiem całą szerokością drogi. Do tego prowadziła auto, popijając piwo. Miała ponad trzy promile alkoholu w organizmie. – To tylko początek zestawu naruszeń prawa, jakich się dopuściła – mówi portalowi tvp.info kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Pijany kierowca staranował radiowóz

Nawet pięć lat więzienia grozi 69-latkowi, który, prowadząc samochód po pijanemu, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami przez...

zobacz więcej

We wtorek tuż przed godz. 15 mieszkanka gm. Załuski w woj. mazowieckim, jadąc przez Wilamy, zauważyła opla jadącego wężykiem, całą szerokością drogi. Wyprzedzając samochód zauważyła, że kobieta siedząca za kierownicą popija piwo z puszki. Zmusiła ją więc do zatrzymania i wezwała dzielnicowych z miejscowego posterunku.

Wtedy na jaw wyszło, że kierującą oplem 43-letnia mieszkanka gm. Załuski nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Płońsku za jazdę w stanie nietrzeźwości. Do tego jej opel nie miał ubezpieczenia.

A badanie trzeźwości całkowicie pogrążyło 43-latkę wykazując, że ma ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

Wytrzeźwienie przyszło w policyjnym areszcie. Po wykonaniu policyjnych czynności kobieta trafi do zakładu karnego. Spędzi tam 120 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo – jazdę w stanie nietrzeźwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej