RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wielka Brytania chce sprzedać Ukrainie broń. W tle obawy o Nord Stream 2

Broń miałaby trafić do ukraińskiej marynarki wojennej (fot. Ministry of Defence of Ukraine)
Broń miałaby trafić do ukraińskiej marynarki wojennej (fot. Ministry of Defence of Ukraine)

Londyn chce sprzedać Ukrainie broń – pisze brytyjski dziennik „Times”. Gazeta zauważa, że w Kijowie rośnie niepokój związany ze sprawą Nord Stream 2.

Ukraina. Sąd zaocznie wydał nakaz aresztowania byłego premiera Azarowa

Sąd w Kijowie zaocznie wydał nakaz aresztowania byłego ukraińskiego premiera Mykoły Azarowa, podejrzanego o zdradę stanu – podało w środę Państwowe...

zobacz więcej

To byłaby pierwsza w historii taka transakcja między Londynem a Kijowem. Chodzi o rakiety, które zamontować można byłoby na ukraińskich łodziach patrolowych i lotniskowcach.

Jak pisze „Times”, ukraińscy dyplomaci zadają sobie pytanie, czy zielone światło dla rurociągu Nord Stream 2 nie będzie też zielonym światłem dla dalszej rosyjskiej agresji.

Anonimowi rozmówcy z Ukrainy tłumaczą gazecie, że dotychczas Rosja musiała się hamować, bo to przez kraj naszych sąsiadów płynął gaz na zachód Europy. Nord Stream 2 pozwali Ukrainę omijać. Jeden z dyplomatów z Kijowa ostrzega, że Moskwa może szykować zimową kampanię militarną. – Oni nie potrzebują Krymu. Oni potrzebują całej Ukrainy – przekonuje rozmówca dziennika.

„Times” pisze, że pewność siebie Rosjan wzrosła też po pierwszych krokach administracji Joego Bidena: zrezygnowania ze sprzeciwu wobec Nord Stream 2 i chaotycznym opuszczeniu Afganistanu przez Amerykanów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej