RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier Morawiecki spotka się z kanclerz Merkel

Morawiecki spotka się z ustępującą kanclerz Niemiec (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)
Morawiecki spotka się z ustępującą kanclerz Niemiec (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Przed unijnym szczytem UE premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek m.in. z ustępującą kanclerz Niemiec Angelą Merkel – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Szef polskiego rządu ma także przewidziane spotkanie koordynacyjne szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Polska zawetuje Fit for 55? „Walczymy o suwerenność kraju”

To jest ostateczna decyzja premiera Morawieckiego. Żadne narzędzie nie jest wykluczone i nie powinno być wykluczone, kiedy walczymy o suwerenność...

zobacz więcej

Początek posiedzenia Rady Europejskiej zaplanowany jest na godz. 15. Szczyt potrwa do piątkowego popołudnia.

Szefowie państw i rządów będą w czwartek i piątek rozmawiać o dalszej walce z pandemią COVID-19, w tym o procesie szczepień oraz koordynacji i przygotowaniach do kolejnej fali pandemii. Unijni liderzy omówią także kwestię podwyżek cen energii, które dotykają obecnie niemal całą Europę.

Wśród tematów znajdzie się także polityka cyfrowa i kwestia transformacji cyfrowej, polityka handlowa Wspólnoty oraz implementacja ustaleń czerwcowego szczytu w zakresie polityki migracyjnej.

Unijni liderzy omówią również stan przygotowań do Szczytu ASEM (UE-Azja) w dniach 25-26 listopada, Szczytu Partnerstwa Wschodniego 15 grudnia oraz działań przed posiedzeniem COP26 w sprawie zmiany klimatu w Glasgow i COP15 w sprawie różnorodności biologicznej w Kunming.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej