RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Moby uczcił 13 lat trzeźwości. „Mogę służyć każdemu, kto się zmaga”

Moby od 13 lat nie pije i nie ćpa (fot. Jesse Grant/Getty Images/NAMM)
Moby od 13 lat nie pije i nie ćpa (fot. Jesse Grant/Getty Images/NAMM)

Pod koniec 2002 r. Moby obiecał swojej dziewczynie, że rzuci alkohol na miesiąc; wytrzymał dwa tygodnie. Nadal pił w nadmiarze, a na koncertach prosił publiczność o narkotyki. Przełom w jego życiu nastąpił niedługo po 43. urodzinach; wtedy targnął się na swoje życie.

Kanye West zmienił imię. Sąd wyraził zgodę

Amerykański raper Kanye West zmienił imię i nazwisko. Rozwodzący się z celebrytką Kim Kardashian artysta oficjalnie nazywa się „Ye”.

zobacz więcej

Ostatniego drinka – jak deklaruje – wypił 18 października 2008 r. Od tego czasu nie zajrzał do kieliszka. Za to regularnie uczestniczy w spotkaniach Anonimowych Alkoholików.

W kolejną rocznicę swojej przemiany Richard Melville Hall, znany jako Moby, napisał na Instagramie: „Dwie rzeczy... 13 lat temu wypiłem ostatni raz. Ostatni raz się odurzyłem drinkiem/narkotykiem. Wspominam o tym w nadziei, że mogę służyć każdemu, kto zmaga się z uzależnieniem i/lub trzeźwością. 13 lat temu absolutnie nie wyobrażałem sobie świata bez alkoholu i narkotyków. Porzucenie wszystkiego, od czego jesteśmy uzależnieni, może być niesamowicie trudne i przerażające, ale ostatecznie prowadzi do życia przekraczającego najśmielsze oczekiwania. To wymaga czasu i pracy, ale jest zarówno możliwe, jak i konieczne”.

Moby dodał w tym poście, że nadal jest wierny idei straight edge (sXe), odrzucającej bunt, nihilizm i rozpasanie seksualne. Z wyłączeniem buntu przeciwko łamaniu praw zwierząt – czego dowodem jest tatuaż na jego szyi „VEGAN FOR LIFE”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej