RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Pijany kierowca staranował radiowóz

Pościg pijanego kierowcy na Śląsku (fot. PAP/Lech Muszyński, zdjęcie ilustracyjne)
Pościg pijanego kierowcy na Śląsku (fot. PAP/Lech Muszyński, zdjęcie ilustracyjne)

Nawet pięć lat więzienia grozi 69-latkowi, który, prowadząc samochód po pijanemu, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami przez Chorzów i Bytom; w tym drugim mieście staranował radiowóz, który zajechał mu drogę.

Tragedia w Hadze. Polak wepchnięty pod tramwaj

Holenderska policja poinformowała w środę, że wepchnięty pod tramwaj 39-latek, który zginął w poniedziałek w Hadze, był Polakiem. Funkcjonariusze...

zobacz więcej

Mężczyzna miał już wcześniej sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Jak podała śląska policja, mundurowi z chorzowskiej drogówki prowadzili akcję, której celem było wyeliminowanie z ruchu pijanych kierowców. Gdy na ul. Maciejkowickiej chcieli skontrolować kierowcę peugeota, ten najpierw zwolnił, a następnie omijając policjantów, zaczął uciekać.

Mundurowi natychmiast podjęli za nim pościg, a informacja o uciekającym kierowcy za pośrednictwem dyżurnego trafiła do wszystkich policjantów w Chorzowie i okolicznych miastach.

– Kierowca nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe i cały czas przyspieszał, łamiąc po drodze wiele przepisów ruch drogowego. Po drodze uszkodził samochód kierującego, który słysząc sygnały dźwiękowe radiowozu, zjechał na pobocze i się zatrzymał. Był tak zdeterminowany, że gdy w Bytomiu tamtejsi policjanci zajechali mu drogę, a goniący go chorzowscy mundurowi zablokowali mu możliwość ucieczki, ten uderzył w policyjny radiowóz – relacjonował rzecznik chorzowskiej policji asp. szt. Sebastian Imiołczyk.

Mundurowi podbiegli do samochodu i obezwładnili kierowcę. Okazało się, że 69-latek jest pijany. Badanie wykazało u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej od 2017 r. jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na pięć lat. Kierowca nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki.

Czytaj także: Potrąciła staruszkę na pasach, wysiadła i poszła sprawdzić stan... samochodu [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej