RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wichury w całej Polsce, na Bałtyku sztorm [PROGNOZA NA CZWARTEK]

Silny wiatr w całej Polsce (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Silny wiatr w całej Polsce (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Silny wiatr oraz przelotne opady deszczu spodziewane są w czwartek niemal w całej Polsce – powiedziała Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego. Na Bałtyku prognozowany jest silny sztorm.

Jaka aura czeka nas 1 listopada? Mamy prognozę

Na podstawie aktualnych prognoz pierwszego listopada w Polsce zapowiada się bez śniegu, z temperaturami poniżej zera jedynie na północnym wschodzie...

zobacz więcej

W czwartek Polska znajdzie się w zasięgu głębokiej zatoki niskiego ciśnienia z frontem chłodnego powietrza, który w ciągu dnia będzie przemieszczał się z zachodu na wschód kraju. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie.

– Niemal w całym kraju będą przelotne opady deszczu, choć na ogół nie będą intensywne. Największe opady prognozowane są na Pomorzu i na zachodzie, gdzie może spaść do 15 mm. Na północy kraju możliwe burze z krupą śnieżną. Od 16 do 18 st. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie spodziewamy się maksymalnie 12 st. – powiedziała synoptyk.

W ciągu dnia wiatr wiejący od zachodu będzie przybierał na sile. Na północnym zachodzie i zachodzie osiągnie do 100 km/h, nad morzem – 110 km/h, a w wysokich partiach gór nawet 130 km/h. Na przeważającym obszarze kraju w ciągu dnia prędkość wiatru będzie wynosiła od 80 do 90 km/h. Na Bałtyku zapowiadany jest silny sztorm.

W nocy prognozowany jest nadal silny i porywisty wiatr, dochodzący w porywach do 70 km/h, a nad morzem do 100 km/h. Przelotne opady deszczu możliwe są w całym kraju. Nad morzem i w północnej części prognozowane burze. Temperatura spadnie w nocy do 2 st. na Podhalu, 4-5 na zachodzie, 5-6 na wschodzie i 7 nad morzem.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej