RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Liga Europy. Trudne zadanie Legii w Neapolu

Piłkarz drużyny Legia Warszawa Luquinhas (fot. Leszek Szymański/PAP)
Piłkarz drużyny Legia Warszawa Luquinhas (fot. Leszek Szymański/PAP)

Rozczarowująca w polskiej ekstraklasie, ale świetnie spisująca się na arenie międzynarodowej Legia Warszawa zagra na wyjeździe z Napoli w 3. kolejce Ligi Europy. Piłkarze włoskiej drużyny zamykają tabelę grupy C. Początek spotkania o godz. 21.

FIFA planuje zmiany w organizacji mistrzostw świata. Są głosy sprzeciwu

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) poinformowała, że zwoła na 20 grudnia wideokonferencję, w czasie której będzie omawiana propozycja...

zobacz więcej

Po dwóch kolejkach Legia ma komplet punktów - wygrała po 1:0 ze Spartakiem w Moskwie i u siebie z Leicester City. Znacznie gorzej warszawski zespół spisuje się w krajowej ekstraklasie, gdzie zajmuje dopiero 15. miejsce.

Odwrotnie jest w przypadku Napoli. Zespół trenera Luciano Spallettiego w Serie A prowadzi z kompletem ośmiu zwycięstw, tymczasem w LE wciąż czeka na pierwszą wygraną – ma zaledwie jeden punkt i zamyka tabelę.

– To będzie decydujący mecz. Jeśli nie uda nam się wygrać z Legią, trudno będzie zakwalifikować się do fazy pucharowej – przyznał Spalletti.

Oba zespoły mają problemy kadrowe. W ekipie z Neapolu nie zagra z powodu lekkiej kontuzji pomocnik reprezentacji Polski Piotr Zieliński. Szkoleniowiec Legii Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać m.in. z czeskiego napastnika Tomasa Pekharta.

W środę odbył się już inny mecz tej grupy, w którym Spartak Moskwa przegrał u siebie z Leicester City 3:4. Wszystkie gole dla gości strzelił zambijski napastnik Patson Daka. To pierwsze zwycięstwo „Lisów” w fazie grupowej. Angielska drużyna ma 4 pkt i zajmuje drugie miejsce, Spartak (3 pkt) jest trzeci.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej