RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Atak na przedstawiciela władz państwowych. Zginęło sześciu żołnierzy

Trzech żołnierzy jest rannych (fot. Getty Images)
Trzech żołnierzy jest rannych (fot. Getty Images)

W pułapce zastawionej na kolumnę wiozącą szefa administracji departamentu Bankilare w regionie Tillaberi zginęło sześciu żołnierzy Gwardii Narodowej, którzy zapewniali ochronę prefekta, trzech innych jest rannych; ale on sam nie ucierpiał – przekazał gubernator Tillaberi.

Wybuch w składzie amunicji

Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne wskutek wybuchu w składzie amunicji syryjskiej armii przy drodze łączącej miasta Hims i Hamę w zachodniej...

zobacz więcej

Tidżani Ibrahim Katiella, gubernator Tillaberi, zaznaczył podczas rozmowy z dziennikarzami, że tego rodzaju atak na przedstawiciela władz państwowych, do jakiego doszło w środę, jest w regionie wydarzeniem bez precedensu.

W Tillaberi, który graniczy z Burkiną Faso oraz Mali i często jest nazywany „regionem trzech granic”, dochodziło wcześniej do ataków na ludność cywilną, policjantów i wojskowych. Nasiliły się one z początkiem bieżącego roku. W nocy z niedzieli na poniedziałek w Petelkole - miejscowości oddalonej o 10 km od granicy z Burkiną Faso - doszło do kolejnego takiego ataku. Zginęło w nim trzech policjantów a kilku innych odniosło rany.

Oba te ataki - jak podkreśla AFP - zbiegły się w czasie z dwudniową wizytą prezydenta Nigru Mohameda Bazouma w stolicy Burkiny Faso, podczas której omawia on z prezydentem Rochem Markiem Christianem Kabore sposoby walki z ruchem dżihadystycznym w Afryce Subsaharyjskiej i zasady współpracy dwustronnej w tej dziedzinie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej