RAPORT

Pogarda

Wulgarne chamstwo wobec kobiet. Sikorski znów „błysnął”

Najnowsze

Popularne

Europoseł Platformy Obywatelskiej i były szef dyplomacji w rządzie Donalda Tuska, który swego czasu prosił Jarosława Kaczyńskiego, żeby zostać szefem NATO – znów wykazał się wulgarnym chamstwem wobec kobiet. Tym razem dostało się koleżance z Parlamentu Europejskiego, której napisał, żeby „walnęła się w zatłuszczony łeb”, ale już wcześniej Sikorski zasłynął prostactwem wobec kobiet, mówiąc o jednej, że jest „biurwą, którą trzeba było przepierd**ić”, a o innej, że „nie zrzuciłby z końca członka”. Dziennikarkę porównał z „burą suką”, a do jednej z posłanek zwrócił się per „bujaj się wariatko”.

„Sikorski ze względów pewnej niedojrzałości umysłowej nie nadaje się na polityka”

– Problemem zawsze i od początku ministra Radosława Sikorskiego, co wyszło w tych taśmach, było to, że nie nadaje się on jednak na polityka - tym...

zobacz więcej

W środę Kempa opublikowała na Twitterze zdjęcie flagi RP powiewającej na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. „Lasy zawsze wierne Polsce – szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany” – napisała europosłanka, nawiązując zapewne do debaty w Parlamencie Europejskim nt. Polski.

Europoseł PO: Walnij się w zatłuszczony łeb


Pod jej wpisem głos zabrał Radosław Sikorski, zarzucając „dojenie Lasów Państwowych” przez „gówniarzy z Solidarnej Polski”, czyli ugrupowania, do którego należy Kempa. W odpowiedzi parlamentarzystka stwierdziła, że gdyby partia Sikorskiego dalej rządziła Polską, biało-czerwonej flagi „nie byłoby dzisiaj na czym wieszać”. „Walnij się w zatłuszczony łeb” – rzucił pod wpisem Kempy Sikorski. Ta odparła: „Wyśpij się i przemyśl na trzeźwo swoje agresywne zachowanie”. Do Sikorskiego dołączył redaktor naczelny „Newsweeka” Tomasz Lis, który w podobnym tonie skomentował: „Chyba przetłuszczony”. Europoseł Patryk Jaki poinformował, że liczy na reakcję władz Platformy. „Mistrz dyplomacji. Gwiazda TVN. Polska kultura jednak wymaga minimum wychowania wobec kobiet. Czekamy na reakcje władz PO czy będzie jak z Grabcem i Smogorzewskim” – napisał na Twitterze.

Sikorski o kobietach


Były szef MSZ nie stroni od wypowiedzi na temat kobiet. Kilka lat temu zabierając głos na temat zwrotu wraku T-154M z Rosji porównał dziennikarkę Anitę Gargas z „burą suką”. Do ówczesnej posłanki PiS Krystyny Pawłowicz zwrócił się „bujaj się wariatko”, co zresztą później powtórzył. Najgłośniej było jednak o jego rozmowie z Janem Kulczykiem w restauracji Amber Room, podczas której o państwowej urzędniczce ówczesny szef MSZ mówi: „biurwa”. – Jakaś p**da, wiesz, taka, zamiast ją dowartościować, przep*****lić jak trzeba, to dał jej jakieś biuro… – stwierdzał na taśmie Sikorski.

– I się zemściła, suka, i całe ministerstwo miało kłopoty z tego powodu… a trzeba było się poświęcić – dodał.

Z kolei wygląd czarnoskórej stewardesy Kulczyka skomentował słowami: „jak to mówią angielscy dżentelmeni: nie zrzuciłbym z końca członka”.

To zresztą niejedyne przykłady, o czym więcej: Wulgarne i seksistowskie ataki Sikorskiego. To wstyd dla nas wszystkich

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej