RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Brutalne porachunki w trójmiejskim półświatku narkotykowym. Ofiara gangstera nadal w szpitalu

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 37-letniego Patryka H., podejrzanego o to pobicie  (fot. cbśp, zdjęcie ilustracyjne)
Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 37-letniego Patryka H., podejrzanego o to pobicie (fot. cbśp, zdjęcie ilustracyjne)

Blisko pół roku był nieprzytomny 45-letni mężczyzna skatowany na początku 2020 r. w Gdańsku. Doznał licznych złamań na niemal całym ciele oraz uszkodzenia czaszki. Na polecenie pomorskich „pezetów” funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 37-letniego Patryka H., podejrzanego o to pobicie. Motywem miały być rozliczenia narkotykowe.

„Gang Braciaków” na wolności mimo oskarżeń o zabójstwo. Prokuratura: już raz uciekli

Siedmiu członków tzw. „gangu Braciaków” oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i zabójstwo ma wyjść na wolność. Choć grozi im...

zobacz więcej

Pomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku prowadzi postępowanie w sprawie jednego z trójmiejskich narkogangów. Jeden ze skruszonych członków bandy opowiedział m.in. o brutalnym skatowaniu pewnego mężczyzny, w związku z rozliczeniami za narkotyki.

Choć śledczy są dosyć oszczędni w kwestii informacji na temat tego zdarzenia, to nie ma wątpliwości, że były to wyjątkowo krwawe porachunki. Ofiara – 45-letni mężczyzna, został zwabiony na spotkanie. Zamiast rozmowy, czekała go kilkudziesięciu minutowa kaźń. Był bity i kopany po całym ciele. Nie wykluczone, że także pałką czy tzw. batonem. Katowanie nie zaspokoiło jednak krwawej żądzy jego oprawcy, który wpadł w szał i skakał ofierze po głowie.

Nieprzytomny 45-latek, z licznymi złamaniami oraz uszkodzeniami głowy trafił do jednego z gdańskich szpitali. Tylko szybka pomoc uratowała mu życie. Przez blisko pół roku mężczyzna nie odzyskał świadomości. Obrażenia, jakich doznał, były tak poważne, że wciąż przebywa w szpitalu.

„Zibi” i „Ptaku” zamordowani przez kompanów? Odnaleziono grób

Ponad 16 lat temu, dwaj żoliborscy gangsterzy: Zbigniew W. ps. Zibi i Andrzej P. ps. Ptaku, zabrali m.in. kominiarki oraz broń i pojechali bmw...

zobacz więcej

Prawdopodobnie skatowany nie chciał współpracować z policją i prokuraturą. Jednak o takim zdarzeniu miał opowiedzieć jeden ze skruszonych. Dzięki temu udało się ustalić, że za kaźń odpowiada 37-letni Patryk H., dobrze znany trójmiejskim śledczym. Ma związki zarówno z półświatkiem, jak i gangiem pseudokibiców z Gdańska.

Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP zatrzymali go i przewieźli do siedziby gdańskich „pezetów”. Tam mężczyzna usłyszał zarzut „usiłowania zabójstwa oraz ciężkiego uszczerbku na zdrowiu realnie zagrażającego życiu”, za co grozi nawet dożywotnie więzienie. Na wniosek prokuratury sąd aresztował H. na trzy miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej