RAPORT

Pogarda

Cios w mafię podatkową. Zatrzymano 11 osób ws. oszustw na 13 mln euro

Zatrzymano 6 osób we Włoszech  (fot. TT/Guardia di Finanza)
Zatrzymano 6 osób we Włoszech (fot. TT/Guardia di Finanza)

Najnowsze

Popularne

Zatrzymano 11 osób oraz przeszukano 46 budynków w ramach międzynarodowej akcji policyjnej w Niemczech, Włoszech i Bułgarii – przekazała niemiecka policja. Operacja ma związek ze śledztwem w sprawie oszustw podatkowych włoskiej mafii 'ndrangheta.

Operacja przeciwko mafii ‘Ndrangheta. Aresztowano m. in. burmistrza

Włoska policja uderzyła w mafię ‘Ndrangheta z miejscowości Sant’Eufemia d’Aspromonte w regionie Reggio Calabria na południu Włoch. Funkcjonariusze...

zobacz więcej

4 osoby zatrzymano w Niemczech, 6 we Włoszech i 1 osobę w Bułgarii. W nalotach udało się zabezpieczyć obszerne dowody, w tym kilka drogich aut. Główni podejrzani, którzy zostali zatrzymani, należą do mafii 'ndrangheta z Kalabrii. Zarzuca się im tworzenie organizacji przestępczej i oszustwa podatkowe na kwotę 13 mln euro.

Oszustwa podatkowe polegały na wyłudzaniu podatku VAT ze sprzedaży luksusowych samochodów w różnych europejskich państwach. Podejrzani mają wkrótce stanąć przed sądem.

Bawarska policja oświadczyła, że wraz ze śledczymi z Augsburga zajmującymi się oszustwami podatkowymi prowadziła sprawę od ponad roku pod egidą Prokuratury Europejskiej.

Zobacz także: Boss mafii ‘ndrangheta Rocco Morabito aresztowany


Jak podaje agencja Reutera, kalabryjska 'ndrangheta obecnie dysponuje większymi wpływami niż Cosa Nostra z Sycyli, co czyni z niej najpotężniejszą zorganizowaną grupę przestępczą we Włoszech i jedną z największych na świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej