RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Pielęgniarz grozy. Miał uśmiercić strzykawką czworo pacjentów

William George Davis został uznany winnym czterech morderstw (fot. Smith County Jail/Pexels)
William George Davis został uznany winnym czterech morderstw (fot. Smith County Jail/Pexels)

Pielęgniarz z amerykańskiego stanu Teksas został uznany winnym zamordowania czterech pacjentów, którym miał wstrzyknąć do tętnic powietrze po operacjach serca. Prokuratura zamierza domagać się wobec Williama George'a Davisa kary śmierci.

Nie tylko ataki i hejt. Niewiarygodne czemu stawiają czoła medycy walczący z COVID-19

Kiedy wypowiadamy się w mediach zazwyczaj pojawia się fala agresywnych komentarzy. Z agresją spotykamy się też poza szpitalem. Podczas...

zobacz więcej

Telewizja Fox News podaje, że ława przysięgłych hrabstwa Smith obradowała przez około godzinę, zanim uznała Davisa, z miasta Hallsville, za winnego wielokrotnego morderstwa. Prokuratura planuje dochodzić wobec winnego kary śmierci.

37-letni Davis został oskarżony o wstrzyknięcie powietrza do tętnic czterech pacjentów po tym, jak przeszli operację serca w szpitalu Christus Trinity Mother Frances w Tyler w 2017 i 2018 roku. John Lafferty, Ronald Clark, Christopher Greenway i Joseph Kalina zmarli podczas rekonwalescencji po operacjach. U wszystkich stwierdzono niewyjaśnione problemy neurologiczne.

Podczas procesu dr William Yarbrough, pulmonolog z Dallas i profesor chorób wewnętrznych, wyjaśnił ławie przysięgłych, jak wstrzykiwanie powietrza do układu tętniczego powoduje uszkodzenie mózgu i śmierć. Wyjaśnił, że był w stanie ustalić, iż w układzie tętniczym mózgów zmarłych jest powietrze, oglądając obrazy ze skanów mózgu. Przyznał, że wcześniej nie spotkał się z czymś takim w swojej praktyce.

Ekspert wykluczył problemy z ciśnieniem krwi lub jakiekolwiek inne przyczyny śmierci poza wstrzyknięciem powietrza. Zaznaczył, że działania Davisa musiały nastąpić po operacjach, ponieważ powikłania wystąpiły, gdy pacjenci byli w trakcie rekonwalescencji.

Obrońca oskarżonego Phillip Hayes przekonywał, że szpital miał problemy, zaś Davis był kozłem ofiarnym, który został wrobiony, ponieważ był tam, gdy doszło do śmierci pacjentów.

Prokurator Chris Gatewood argumentował podczas mowy końcowej, że Davis „lubił zabijać ludzi”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej