RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wybuch w składzie amunicji

Do eksplozji doszło podczas rutynowych prac konserwacyjnych w zajezdni (fot.  Muhammed Said/Anadolu Agency via Getty Images)
Do eksplozji doszło podczas rutynowych prac konserwacyjnych w zajezdni (fot. Muhammed Said/Anadolu Agency via Getty Images)

Pięć osób zginęło, a cztery zostały ranne wskutek wybuchu w składzie amunicji syryjskiej armii przy drodze łączącej miasta Hims i Hamę w zachodniej części Syrii – poinformowała w środę agencja Reutera.

Kryzys żywnościowy w Syrii. „Potrzeby nigdy nie były większe”

Syryjczycy zmagają się z bezprecedensowym kryzysem głodowym, który pogłębia się w związku z rosnącymi cenami podstawowych produktów żywnościowych –...

zobacz więcej

Do eksplozji doszło podczas rutynowych prac konserwacyjnych w zajezdni. Nie podano bliższych informacji na temat ofiar. W regionie Hims, gdzie miał miejsce wybuch, przebywają siły Iranu, głównego zwolennika prezydenta Syrii, Baszszara al-Asada.

Tragedia w prowincji Idlib                  


W środę w godzinach przedpołudniowych doszło w Syrii do ostrzału zabudowy mieszkalnej, dokonanego przez armię syryjską w zajętym przez rebeliantów mieście Ariha, w prowincji Idlib. Wśród 11 ofiar znalazło się „czworo dzieci idących do szkoły” – potwierdził UNICEF.

„Dzisiejsza przemoc jest kolejnym przypomnieniem, że wojna w Syrii jeszcze się nie skończyła. Cywile, w tym wiele dzieci, nadal odczuwają główny ciężar brutalnego, trwającego od dekady konfliktu” – czytamy w oświadczeniu UNICEF-u.

Atak na osiedle był poprzedzony zamachem bombowym na jadących autobusem syryjskich żołnierzy, w którym zginęło 14 osób, a kilka zostało rannych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej