RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wjechał lamborghini do jeziora. Policja: Ubiegał się o rolę Bonda

Kierowca trafił do szpitala (fot. TT/POLIZEI OÖ)
Kierowca trafił do szpitala (fot. TT/POLIZEI OÖ)

We wtorek wieczorem kierowca lamborghini wjechał tyłem do jeziora Mondsee (Górna Austria). Mężczyzna prawdopodobnie pomylił pedały hamulca i gazu – informuje portal „Nachrichten”. Samochód znalezono na głębokości około 5 metrów.

Humbak utknął na plaży. Pomogli mu ratownicy [WIDEO]

Ratownicy zdołali ocalić we wtorek humbaka, który utknął na płyciźnie u wybrzeży prowincji Buenos Aires. O 8,5-metrowym osobniku, ważącym około 7...

zobacz więcej

Zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę. Kierowca, 31-letni Szwajcar, jechał z 40-letnim pasażerem sportowym lamborghini huracan. Podczas postoju na parkingu pasażer wysiadł, kierowca zaś próbował jeszcze przestawić samochód. W trakcie manewrów „prawdopodobnie pomylił pedały hamulca i gazu, i wjechał tyłem do jeziora Mondsee” – opisuje portal.

Pojazd wraz kierowcą zatonął około 15 metrów od brzegu, na głębokości blisko pięciu metrów. Mężczyźnie udało się samodzielnie uwolnić z pojazdu i dopłynąć do brzegu. 31-latek z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

– Odzyskanie kosztownego samochodu sportowego wymagało dużej precyzji. Przy pomocy pięciu płetwonurków ze straży, balona ratunkowego i dźwigu holownika, mojemu zespołowi udało się ostrożnie wyłowić pojazd z jeziora – opisuje niecodzienną operację szef akcji ratunkowej, Bernhard Strobl ze straży pożarnej w Innerschwand.

Akcja trwała w sumie około trzech godzin, wzięło w niej udział 31 funkcjonariuszy straży pożarnej z dwóch jednostek.

„Wobec nieoczekiwanego zakończenia filmu »Nie czas umierać« Szwajcar postanowił zgłosić akces do roli Jamesa Bonda po Danielu Craigu. Próba powtórzenia sceny z legendarnym lotusem espritem z filmu »Szpieg, który mnie kochał« nie powiodła się” – napisała ironicznie lokalna policja na Twitterze. Cena nowego lamborghini huracana zaczyna się od miliona złotych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej