RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Nielegalni imigranci zaatakowali Straż Graniczną. Próbowali sforsować granicę [WIDEO]

Groźny incydent na granicy z Białorusią. Osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski usiłowały sforsować zasieki na wysokości miejscowości Usnarz Górny. Rzucano kłody drzewa na zabezpieczenia graniczne, a także kamienie w stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego. Mundurowi nie pozwolili im przekroczyć granicy.

SG: Wśród zatrzymanych migrantów kobieta z noworodkiem

Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Kuźnicy ujawniono grupę imigrantów, prawdopodobnie z Iraku. – W grupie była kobieta,...

zobacz więcej

We wtorek strażnicy graniczni odnotowali 424 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko–białoruskiej. Zatrzymano sześciu nielegalnych imigrantów – poinformowała w środę Straż Graniczna. Wśród zatrzymanych jest 5 obywateli Iraku i jeden obywatel Syrii.

Za pomocnictwo w nielegalnym przekroczeniu granicy funkcjonariusze SG zatrzymali we wtorek cztery osoby. Są to obywatele: Polski, Syrii, Iranu oraz Autonomii Palestyńskiej.

Od początku października odnotowano już około 10,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach województwa podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej