RAPORT

Prorosyjska era Tuska

UE wyeliminuje mleko i mięso? Spurek triumfuje i pokazuje dokument

Sylwia Spurek – Zieloni. Wolny Sojusz Europejski (fot. Thierry Monasse/Getty Images, twitter.com/SylwiaSpurek)
Sylwia Spurek – Zieloni. Wolny Sojusz Europejski (fot. Thierry Monasse/Getty Images, twitter.com/SylwiaSpurek)

Europosłanka Sylwia Spurek napisała, że konserwatyści zaczynają przegrywać w Brukseli „wojnę o kotleta i rosół”. „Wczoraj Parlament Europejski przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii!” – zaznaczyła. Sprawa wywołała w sieci wiele komentarzy. „Polscy rolnicy wiedzą już, że Unia nie tylko chce im włazić do rodzin i szkół, ale jeszcze zamyka ich hodowle” – można przeczytać wśród internetowych komentarzy.

Nie oglądaliście debaty w PE? Oto 10 kłamstw o Polsce, którymi karmiono Europę

Polska to taki kraj, w którym 84 proc. Polaków protestuje przeciwko PiS, kobiety na wsi nie wiedzą, kim jest ginekolog, aborcja w każdym przypadku...

zobacz więcej

Sylwia Spurek opublikowała w sieci sprawozdanie ws. strategi „od pola do stołu", na rzecz zdrowego i przyjaznego dla środowiska systemu żywnościowego.

W zamieszczonym na Twitterze wpisie europosłanka poinformowała o przegłosowaniu przez Parlament Europejski „możliwości podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym”. Zdaniem Spurek świadczy to o tym, że mięso i mleko przejdą do historii.

„Mamy to! Wygląda na to, że PSL i reszta konserwatystów zaczyna przegrywać »wojnę o kotleta i rosół«. Wczoraj PE przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię” – napisała na Twitterze europosłanka.

Zobacz także ->  Niepokojące doniesienia z otoczenia Sylwii Spurek. „To jest po prostu przegięcie”

Jak zaznaczyła, przemysł rolny odpowiada za katastrofę klimatyczną, niszczy bioróżnorodność, dostarcza niezdrowej żywności, przyczynia się do cierpienia miliardów zwierząt. „Sorry, ale starego rolnictwa nie da się uratować” – zapewniła.

Kaleta podkreśla ważny szczegół

Politolog: Premier złożył Unii bardzo ważną propozycję ws. TSUE

Jaki był najważniejszy punkt wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w PE? Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski podkreśla w rozmowie z...

zobacz więcej

Na post Sylwii Spurek zareagował m.in. wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. „Zaznaczony fragment wyraźnie wskazuje, że państwa członkowskie, a nie organy UE, będą mogły różnicować te stawki VAT” – zaznaczył.

„Zatem dla pani Spurek przyszłe wybory parlamentarne w Polsce będą wojną o kotleta i rosół. O tym będą te wybory…” – dodał Kaleta, parafrazując Rafała Trzaskowskiego.

Zobacz także ->  „Znerwicowanie” i zakaz kanapek z jajkiem. W biurze Spurek „wytrzymują średnio pół roku”

„Panie ministrze Kaleta, zgadzam się z panem” – odpowiedziała Spurek. Podkreśliła, że przyszłe wybory w Polsce powinny być „o walce z katastrofą klimatyczną, o ubóstwie żywieniowym, o bezpieczeństwie żywności, o rosnących nierównościach, o prawach zwierząt”.

Komentarze internautów


Pod postem Sylwii Spurek pojawiło się wiele komentarzy.

Szydło: Nie kłamcie na temat Polski

– Proszę zostawić Polskę w spokoju i nie rozprzestrzeniać kłamstw i fałszywych informacji na temat tego, co dzieje się w mojej ojczyźnie – ...

zobacz więcej

„Więcej takich bzdur, a Polacy naprawdę zaczną domagać się Polexitu” – można przeczytać w jednym z nich.

„Ani kotlet, ani rosół to nie jest niezdrowe jedzenie” A 0 proc. VAT na zdrową żywność wytwarzaną w sposób tradycyjny to od dawna postulat PSL” – przekonuje Miłosz Motyka z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zobacz także ->  Sylwia Spurek chce zakazać wędkarstwa. Co na to inni deputowani?

„Tak trzymać – idiotyzmy, w kierunku których zmierza UE pod wodzą jej obecnego mainstreamu, powinny być dla wszystkich jasne – im bardziej tym lepiej” – napisał na Twitterze prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.

„Brawo! Francuscy rolnicy właśnie pakują warzywa i ziarno, aby je wysypać na ulicach Paryża” – dodał Jerzy Kwaśniewski z Ordo Iuris. „Polscy rolnicy wiedzą już, że Unia nie tylko chce im włazić do rodzin i szkół, ale jeszcze zamyka ich hodowle” – stwierdził.

Z kolei poseł PiS Paweł Lisiecki ocenił: „Eurokraci szybciej doprowadzą do rozwalenia Unii Europejskiej niż ktokolwiek w Polsce poważnie pomyśli o polexicie”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej