RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Szydło: Nie kłamcie na temat Polski

Beata Szydło w Parlamencie Europejskim (fot. PAP/Albert Zawada)
Beata Szydło w Parlamencie Europejskim (fot. PAP/Albert Zawada)

– Proszę zostawić Polskę w spokoju i nie rozprzestrzeniać kłamstw i fałszywych informacji na temat tego, co dzieje się w mojej ojczyźnie – powiedziała w środę w Strasburgu eurodeputowana PiS Beata Szydło. Była premier wzięła udział w sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, podczas której miała miejsce debata poświęcona najbliższemu posiedzeniu Rady Europejskiej.

Premier Morawiecki rozmawiał z czeskimi europosłami o agendzie UE i Turowie

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek w Strasburgu z europosłami czeskiej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS). Rozmowy dotyczyły...

zobacz więcej

– Jeżeli Państwo nie byliście w Polsce – zapraszamy – przyjedźcie, zobaczycie, jaki to jest piękny, bezpieczny i przede wszystkim rządzący się demokratycznie kraj – dodała, w odpowiedzi na nawiązania do sytuacji w Polsce i wczorajszej debaty.

Eurodeputowana apelowała, by koncentrować się na sprawach istotnych dla Europejczyków, zamiast po raz kolejny toczyć debatę o Polsce. – Bo w Europie jest naprawdę bardzo dużo problemów do rozwiązania i Europejczycy mają prawo oczekiwać, że wreszcie Parlament Europejski zacznie zajmować się ich sprawami – mówiła Szydło.

Jak przekonywała była szefowa polskiego rządu, jednym z tych problemów jest kryzys energetyczny, który dotknie wszystkich Europejczyków, kiedy będą musieli płacić bardzo wysokie rachunki za prąd i ogrzewanie.

– A dlaczego tak się stało? M.in. dlatego, że ten Parlament Europejski nie reaguje na szantaże Gazpromu i zgadza się bezkrytycznie na to, co Gazprom wyczynia w Europie – oceniła Beata Szydło.

Zobacz także: Debata w Parlamencie Europejskim po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego


Przedstawiając program rozpoczynającego się w czwartek szczytu szefów unijnych państw i rządów przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poinformowała, że tematami spotkania będzie n.in. COVID-19, ceny energii i cyfryzacja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej