RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Taka temperatura szybko się nie powtórzy. Nadchodzi zmiana pogody

Prognoza pogody: środa i czwartek 20-21 października (fot. Shutterstock)
Prognoza pogody: środa i czwartek 20-21 października (fot. Shutterstock)

W środę Polska znajduje się pod wpływem ciepłego powietrza z południa i południowego zachodu. Na południowo-zachodnich krańcach kraju temperatura może osiągnąć nawet 22 stopnie Celsjusza – prognozuje Ewa Łapińska, synoptyk IMGW-PIB. To najcieplejszy dzień tego tygodnia, ale już w nocy ze środy na czwartek nadejdzie poważna zmiana pogody.

Podejrzewany o zniszczenie krzyża w Zielonej Górze w rękach policji

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie krzyża na jednym z tamtejszych osiedli. Sprawca całą sytuacją...

zobacz więcej

Według prognoz przygotowanych przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, do końca dnia Polska będzie się znajdować pod wpływem masy ciepłego powietrza, które napłynęło do naszego kraju znad zwrotnika.

Pogodowa mapa Polski: środa 20 października


– Środa będzie z dużą ilością chmur, ale też z dużą ilością przejaśnień. Symboliczne opady deszczu możliwe są na wschodnich krańcach Lubelszczyzny i na Podlasiu. W dzień maksymalna temperatura wyniesie do 22 stopni Celsjusza i jeszcze wieczorem na zachodzie może być 16-17, a na wschodzie 9-10 stopni. Dopiero późnym wieczorem od północnego zachodu powoli będzie wchodził do Polski front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą więcej chmur i niewielkie opady deszczu – powiedziała Ewa Łapińska.Źródło: IMGW–PIB

Zmiana pogody i ochłodzenie


Synoptyk wskazuje, że już w nocy ze środy na czwartek zachmurzenie będzie stopniowo rosło. Na wschodzie możliwe są jeszcze przejaśnienia. Powoli będzie wzrastała siła wiatru, który nad morzem może wiać z prędkością do 60 km/h, w wysokich partiach gór nawet do 100-120 km/h. Na przeważającym obszarze kraju prognozowana prędkość wiatru wyniesie 30-40 km/h. W nocy temperatura spadnie do około 6 stopni Celsjusza na Podhalu, 12-13 stopni na wschodzie i w centrum Polski oraz do około 14 stopni na zachodzie i Pomorzu.

Według prognozy IMGW-PIB, w czwartek 21 października nie należy spodziewać się większych opadów deszczu, a różnica temperatury maksymalnej w ciągu dnia między najcieplejszym i najchłodniejszym miejscem w kraju, wyniesie blisko 10 stopni Celsjusza – najcieplej, około 17 st. C. ma być na zachodzie kraju.

Źródło: IMGW–PIB

Zobacz także: „Wyż syberyjski pokaże swoją siłę”. Prognoza długoterminowa: listopad 2021 – luty 2022

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej