RAPORT

Wojna na Ukrainie

To chłopiec! Teraz już można wybrać imię dla leniwca

Konkurs wrocławskiego zoo (fot. ZOO Wrocław)
Konkurs wrocławskiego zoo (fot. ZOO Wrocław)

Wrocławskie zoo cieszy się, że w końcu udało się określić płeć małego leniwca, który przyszedł na świat w zeszłym roku. To chłopiec. Teraz czas na wybór imienia, a pomóc mają w tym internauci, którzy będą mogli zagłosować na Facebooku.

Narodziny we wrocławskim zoo. Poznajcie nowych mieszkańców

Baby boom we wrocławskim zoo nadal trwa. W ostatnim czasie na świat przyszły trzy zebry. Dwa źrebaki można zobaczyć już na wybiegu wraz z matkami....

zobacz więcej

„Samczyk, kiedy dorośnie, wyjedzie z naszego zoo do innego, może w Europie, może dalej. Jednak imię z nim zostanie. Chcemy, żeby było wyjątkowe, żeby niosło ze sobą jakieś znaczenie. Ten gatunek jest bardzo wyjątkowy i imię dla jego nowego przedstawiciele również takie powinno być” – podkreśla jego opiekun w komunikacie.

Konkurs ma ruszyć w środę po południu na stronie wrocławskiego zoo na Facebooku. Będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym, który potrwa do niedzieli, internauci będą zgłaszać swoje propozycje imienia. Z kolei w drugim etapie, który potrwa do końca października, nastąpi już wybór tego właściwego.

Czytaj także: Sensacyjne narodziny we wrocławskim zoo. Drugie takie na świecie

(fot. ZOO Wrocław)
(fot. ZOO Wrocław)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej