RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

To chłopiec! Teraz już można wybrać imię dla leniwca

Konkurs wrocławskiego zoo (fot. ZOO Wrocław)
Konkurs wrocławskiego zoo (fot. ZOO Wrocław)

Wrocławskie zoo cieszy się, że w końcu udało się określić płeć małego leniwca, który przyszedł na świat w zeszłym roku. To chłopiec. Teraz czas na wybór imienia, a pomóc mają w tym internauci, którzy będą mogli zagłosować na Facebooku.

Narodziny we wrocławskim zoo. Poznajcie nowych mieszkańców

Baby boom we wrocławskim zoo nadal trwa. W ostatnim czasie na świat przyszły trzy zebry. Dwa źrebaki można zobaczyć już na wybiegu wraz z matkami....

zobacz więcej

„Samczyk, kiedy dorośnie, wyjedzie z naszego zoo do innego, może w Europie, może dalej. Jednak imię z nim zostanie. Chcemy, żeby było wyjątkowe, żeby niosło ze sobą jakieś znaczenie. Ten gatunek jest bardzo wyjątkowy i imię dla jego nowego przedstawiciele również takie powinno być” – podkreśla jego opiekun w komunikacie.

Konkurs ma ruszyć w środę po południu na stronie wrocławskiego zoo na Facebooku. Będzie składał się z dwóch etapów. W pierwszym, który potrwa do niedzieli, internauci będą zgłaszać swoje propozycje imienia. Z kolei w drugim etapie, który potrwa do końca października, nastąpi już wybór tego właściwego.

Czytaj także: Sensacyjne narodziny we wrocławskim zoo. Drugie takie na świecie

(fot. ZOO Wrocław)
(fot. ZOO Wrocław)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej