RAPORT

Wojna na Ukrainie

Paulina Młynarska nie odpuszcza Macie. Tym razem porównuje fast foody do narkotyków

Paulina Młynarska skomentowała współpracę rapera Maty (fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński; PAP/Marcin Bielecki)
Paulina Młynarska skomentowała współpracę rapera Maty (fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński; PAP/Marcin Bielecki)

Po tym, gdy dziennikarka i propagatorka zdrowego życia skrytykowała rapera Matę za to, że wziął udział w kampanii promocyjnej McDonald's, jej profil na Facebooku został zalany falą komentarzy, że nie powinna się wtrącać do wyborów innych osób, biznesowych ani żywieniowych. Młynarska uważa, że ma prawo się wtrącać, bo śmieciowe jedzenie uzależnia tak samo jak narkotyki, o czym powiedział jej terapeuta.

Bakterie Salmonelli w chałwie. GIS wycofuje produkty

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży produktu o nazwie „TAHIN HELVA HALVA, FISTIKLI / PISTACHIO” marki KOSKA 1907....

zobacz więcej

Tym, którzy skrytykowali ją słowami „każdy ma wybór”, Młynarska odpowiedziała na Facebooku, że to „g**no prawda”. I podała przykład.
B „Przyjechał do mnie kiedyś na krótki pobyt wakacyjny znajomy, niedzielny tata z dwójką dzieciaków. Wczesne nastolatki. Tata bardzo fit, przystojniacha, zadbany. Dzieci ze sporą nadwagą, »śnięte« wiecznie zmęczone, przyssane do smartfonów. Tata wpierniczał sałatki, pił świeże soki i mleczko z migdałów, delektował się lokalnymi pysznościami. Dla dzieci wykonał osobne zakupy: chleb tostowy, nutella, żółty ser w plastrach (tych dodatkowo owiniętych w plastik), soki, fryty, paluszki rybne mrożone, nóżki kurczaka, płatki czekoladowe, mleko smakowe, pizza mrożona”.

Gdy Młynarska zdziwiła się zestawem jedzenia, który „fit tata” proponuje swoim dzieciom, ten miał odpowiedzieć, że spędzają z nim czas bardzo rzadko, dlatego „nie chce psuć atmosfery”.

„W pierwszej chwili, pomyślałam po cichu: »A jakby były uzależnione od hery, to też byś im dawał, żeby nie psuć atmosfery?« W drugiej zrobiło mi się głupio. Przecież wiem, że powody, dla których »te dzieci jedzą to«, są bardzo złożone, a moja gadka szmatka nic nie wniesie” – napisała dziennikarka.

„Tatusiu, jak słodko kłamiesz, kiedy mi się podlizujesz”. Publicysta TP podsumował Matczaków

Raper Mata jest synem profesora prawa, wykładowcy UW i stałego komentatora sądowniczej rzeczywistości w stacji TVN prof. Marcina Matczaka. Ojciec...

zobacz więcej

Dziennikarka stwierdziła, że dzieci owego człowieka są uzależnione. „Serio, nie wiecie państwo jak to działa? Nie macie w rodzinie alkoholików i alkoholiczek, osób uzależnionych od leków, narkotyków, hazardu?” – zapytała retorycznie.

Stwierdziła, że nie dziwi się temu uzależnieniu, bo jej zdaniem odpowiadają za nie wielkie korporacje „ze swoimi legionami specjalistów od marketingu, psychologów, autorów i artystów wizualnych ORAZ WIELKICH GWIAZD, wsparte wartymi miliardy badaniami i programami” (pisownia oryginalna).

Część internautów zarzuciła dziennikarce, że skupiając się na krytyce postępowania rapera Maty, pominęła inne znane osoby, które promują znaną sieć restauracji fast food. Młynarska przypomniała im, że nie mieszka w Polsce, ale w Grecji.

„Nie znam polskich reklam i np. nie widziałam Borysa Szyca i Michała Żebrowskiego w reklamach Maca. Komentuję to, co widzę. Na Matę zwrócił moją uwagę na FB Robert Rutkowski, terapeuta uzależnień. I zdania nie zmieniam. Uważam, że reklamowanie toksycznego jedzenia i stylu życia, który z nim idzie, jest cyniczne i nieetyczne” – wyjaśniła.

W tonie komentarzy pod tym postem Pauliny Młynarskiej pobrzmiewa już głównie akceptacja dla jej krucjaty. Jedna z internautek zauważa tylko, że może nie powinno się tak surowo oceniać Maty. „Trzeba pamiętać, że świętym zostaje się dopiero, jak lat przybywa. Nie wiem, czy Mata promujący marchew spowoduje, że każdy będzie się zdrowo odżywiał” – napisała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej