RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Żenada, gimbaza, SokzBuraka”. Partia Tuska w PE atakuje Morawieckiego

Lider Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Lider Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Mateusz Morawiecki przedstawił w Strasburgu stanowisko Polski ws. sporu o praworządność. Zamiast merytorycznych argumentów, druga strona odpowiedziała atakiem. Największa frakcja w Parlamencie Europejskim, której przewodzi Donald Tusk, przygotowała grafikę przedstawiającą polskiego premiera z długim nosem. „Hejterski SokzBuraka przejął konto EPP” – oceniają internauci.

Nie oglądaliście debaty w PE? Oto 10 kłamstw o Polsce, którymi karmiono Europę

Polska to taki kraj, w którym 84 proc. Polaków protestuje przeciwko PiS, kobiety na wsi nie wiedzą, kim jest ginekolog, aborcja w każdym przypadku...

zobacz więcej

„Panie Morawiecki, dzisiaj była twoja chwila prawdy. Przegapiłeś ją!” – napisano na oficjalnym koncie Europejskiej Partii Ludowej i opublikowano przerobione zdjęcie premiera RP z długim nosem.

„Polityczna gimbaza z Polski przeniosła się do Brukseli. Co będzie następne w EPP? Memy z hasłem »jeb** PiS«?” – pytają internauci.

Zobacz także:  Szefowa KE o nadrzędności prawa Unii. Legutko: Skąd pani to wzięła?

Zniesmaczeni poziomem debaty publicznej w wykonaniu partii Donalda Tuska piszą: „Poważni ludzie, na poważnym stanowisku publikują takie gów**. To jest poziom dzieci z podstawówki, dorysowujących obrazkom z książki podbite oczy”.

„Od takich trików Urban zaczynał pozbawianie godności pana Kaczyńskiego, braci Kaczyńskich. Nie dziwi mnie wasza socjotechnika wcale. Miller, Cimoszewicz, Belka ze zbrodniczej PZPR nie bez przyczyny zostali przez was wprowadzeni na salony PE” – komentują i dodają, że są „zażenowani”.

Zobacz także:  Premier zacytował orzeczenia, które wstrząsnęły europosłami. To wyroki z Niemiec i Francji

Politolog: Premier złożył Unii bardzo ważną propozycję ws. TSUE

Jaki był najważniejszy punkt wystąpienia premiera Mateusza Morawieckiego w PE? Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski podkreśla w rozmowie z...

zobacz więcej

Wiele osób porównuje ten poziom ataków politycznych do hejterskiego profilu SokzBuraka.

Przypomnijmy, że w marcu 2020 r. w sieci pojawiły się zrzuty ekranów, na których znalazły się osoby, które redagowały bądź redagują profil SokuzBuraka, prezentujący fakenewsowe i nienawistne treści na Facebooku. „Oprócz posłów Cezarego Tomczyka i Sławomira Nitrasa w grupie na Twitterze z SokiemzBuraka byli też: szef PO Borys Budka, Izabela Leszczyna, Krzysztof Brejza, Kinga Gajewska, Monika Wielichowska, Marcin Kierwiński” – pisał dziennikarz Marcin Dobski.

„Propaganda najniższej klasy na oficjalnym profilu EPP” – skomentował teraz grafikę EPP szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.

„EPP to rzecznicy Władimira Putina” – dodał poseł PiS Jan Mosiński.

Zobacz także:  Szefowa KE: Mamy ogromne obawy po wyroku polskiego TK

W sieci pojawiły się również setki memów pokazujących Donalda Tuska z Angelą Merkel i sugerujących, że polityk PO działa głównie w interesie Niemiec. Grafiki te były jednak najczęściej publikowane przez anonimowych internautów, a nie przez polityków czy tym bardziej profile unijnych frakcji w PE.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej