RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Kaczyński o atakach Tuska na posłanki: Był w furii, totalnie nad sobą nie panował

Prezes PiS o słownej agresji Tuska (fot. Forum/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)
Prezes PiS o słownej agresji Tuska (fot. Forum/GRZEGORZ KRZYZEWSKI)

W Sejmie siedzieliśmy niedaleko siebie i widziałem, jak on atakował posłanki. Trzeba było dosłownie bronić tych pań przed jego słowną agresją, taką furiacką właśnie. Kompletnie nad sobą nie panował – powiedział „Gazecie Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński, mówiąc o liderze PO Donaldzie Tusku.

Kaczyński: Niedługo zmiany w rządzie

Zmiany w rządzie będą niedługo; są to zmiany o charakterze technicznym i koalicyjnym, w jednym przypadku będzie zmiana o charakterze zasadniczym –...

zobacz więcej

Prezesa PiS spytano o „ataki furii”, jakich miał dostawać lider PO Donald Tusk. Odpowiedział, że wcale go to nie dziwi, bo pamięta jego zachowanie po przegranych wyborach prezydenckich.

„W Sejmie siedzieliśmy niedaleko siebie i widziałem, jak on atakował posłanki. Trzeba było dosłownie bronić tych pań przed jego słowną agresją, taką furiacką właśnie. Kompletnie nad sobą nie panował” – powiedział prezes PiS.

Stwierdził, że mówiąc o ludziach, którzy mieli „problem ze zinternalizowaniem zasad demokracji”, miał też na myśli Donalda Tuska.

„Ten człowiek nie potrafi przegrywać, nie potrafi uznawać woli wyborców – swoją porażkę z moim bratem uznał za skandal, a nie za werdykt obywateli. On tak postrzega świat” – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej