RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Sekundy dzieliły od dramatu. Policjant uratował życie niemowlęciu

Sierż. sztab. Arkadiusz Zachar uratował życie 8-miesięcznego chłopca (fot. Policja)
Sierż. sztab. Arkadiusz Zachar uratował życie 8-miesięcznego chłopca (fot. Policja)

Policjant z komendy w Żyrardowie sierż. sztab. Arkadiusz Zachar uratował życie ośmiomiesięcznego chłopca, który zadławił się zabawką. Dzięki niemu dziecko, które przestało oddychać, odzyskało funkcje życiowe i z pomocą LPR zostało przewiezione do szpitala w Łodzi.

Wpadł w poślizg i potrącił kobietę z 2,5-letnią córką w wózku

W miejscowości Laszczki w powiecie pruszkowskim samochód wjechał w kobietę prowadzącą na poboczu drogi wózek z 2,5-letnią dziewczynką. Obie trafiły...

zobacz więcej

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce 17 października w jednym ze skierniewickich mieszkań. Kobieta opiekowała się dwojgiem swoich dzieci, kiedy nagle usłyszała charczenie. Zobaczyła, że jej synek dławi się.

Chłopczyk nie mógł oddychać i robił się siny. Kobieta samodzielnie próbowała udrożnić jego drogi oddechowe, ale to nie dawało efektu. Przerażona matka zadzwoniła na numer alarmowy i jednocześnie wybiegła na klatkę schodową, wołając o pomoc.

– Na jej krzyk natychmiast zareagował sąsiad, policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Żyrardowie. Mężczyzna wykazał się zimną krwią, wydobył zabawkę z przełyku dziecka i podjął skuteczną resuscytację maleństwa, które już przestało oddychać. Po chwili dzięki jego staraniom funkcje życiowe chłopca zostały przywrócone, a na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przejął dalsze czynności – przekazała oficer prasowa skierniewickiej policji Magdalena Studniarek.

Dawid, który jest synem policjanta ze skierniewickiej komendy, będącego w tym czasie na służbie, z pomocą Lotniczego Pogotowia Ratunkowego trafił na OIOM jednego z łódzkich szpitali, gdzie nadal przebywa pod opieką specjalistów.

Wdzięczność za uratowanie syna wyrazili swojemu sąsiadowi nie tylko rodzice dziecka; jego pełną profesjonalizmu postawę pochwaliło kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi oraz Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach. Na uroczystym spotkaniu gratulacje złożył mu również prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej