RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Olbrzymie zainteresowanie koncertami chopinowskimi w TVP Kultura

Widzów do TVP Kultura przyciągnęła transmisja finałowych koncertów Konkursu Chopinowskiego(fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Widzów do TVP Kultura przyciągnęła transmisja finałowych koncertów Konkursu Chopinowskiego(fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

W poniedziałek, 18 października TVP Kultura według Nielsen Audience Measurement pobił rekord oglądalności. Widzów przyciągnęła transmisja finałowych koncertów Konkursu Chopinowskiego. Liderem dnia była TVP2. Aż 6 na 10 najchętniej oglądanych programów należało do anten TVP.

„Na szczęście mamy Chopina”. Który z uczestników konkursu jest faworytem premiera?

Muzyka Fryderyka Chopina podbija serca ludzi na całym świecie; łatwo w niej rozpoznać polski charakter – powiedział w piątek premier Mateusz...

zobacz więcej

W poniedziałek, 18 października TVP Kultura według Nielsen Audience Measurement uzyskała najwyższe udziały w ramówce jesiennej w grupie 4+, które wyniosły 0,85 proc. Wśród najliczniej oglądanych programów kanału, na pierwszym miejscu znalazła się transmisja finałowych koncertów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

W poniedziałek, 18 października rozpoczął się najbardziej emocjonujący z etapów Konkursu Chopinowskiego – finałowy, który w TVP Kultura obejrzało ponad 148 tys. widzów, najwięcej z dotychczasowych transmisji konkursowychw kanale, udziały transmisji wyniosły 1,2 proc.

W TVP1 relacje z występów uczestników zakwalifikowanych do finału obejrzało ponad 200 tys. widzów, w momencie najwyższej oglądalności koncerty oglądało 330 tys. osób.

Według NAM liderem poniedziałku była TVP2 z udziałami na poziomie 9,5 proc. Najchętniej oglądaną pozycją w Dwójce był serial „M jak miłość”, którego średnia widownia wyniosła według NAM 3,4 mln widzów, przy udziałach 25 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej