RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Prezes PiS: Opozycja będzie mieć kłopot z „wyrwaniem się z totalności”

Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Ukształtowany przez opozycję najbardziej radykalny elektorat, przede wszystkim ten głosujący na PO, musi dostać swoją porcję nienawiści, ponieważ nią żyje; będą mieć olbrzymie kłopoty, żeby się z tej totalności wyrwać – ocenił w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński: Niedługo zmiany w rządzie

Zmiany w rządzie będą niedługo; są to zmiany o charakterze technicznym i koalicyjnym, w jednym przypadku będzie zmiana o charakterze zasadniczym –...

zobacz więcej

Prezesa PiS spytano w opublikowanym w środę wywiadzie, czy jest szansa na „przełamanie totalności opozycji”.

„Ukształtowany przez opozycję najbardziej radykalny elektorat, przede wszystkim ten głosujący na PO, musi dostać swoją porcję nienawiści, ponieważ nią żyje. Będą mieć olbrzymie kłopoty, żeby się z tej totalności wyrwać. ” – odpowiedział Kaczyński.

„Problemem jest głowa, ale nie mam w tym momencie na myśli głowy Tuska, tylko klub parlamentarny PO. Tam w przypadku jego niemałej części poziom szaleństwa jest niebywały. Mówię o problemach ze zinternalizowaniem demokracji. Nawet na poziomie zrozumienia, czym ona jest. W przypadku części z nich chodzi o ludzi, którym władza przysługiwałaby, gdy nie było zmian demokratycznych. Często ani oni, ani ich dzieci nie uznają takiej sytuacji, to jest dla nich coś absolutnie niedopuszczalnego” – uważa prezez PiS.

Pytany jak jest w przypadku innych ugrupowań, prezes PiS mówił o PSL i ugrupowaniu Szymona Hołowni.

„PSL, które chce pozyskiwać wiejski elektorat, chwilami próbuje się od tego odciąć. Natomiast jeśli można sobie wyobrazić jakieś jeszcze gorsze siły niż te, które stoją za Platformą, to są to te, które stoją za Szymonem Hołownią, więc tam niczego takiego nie można się spodziewać” – powiedział Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej