RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Żenujące zachowanie Wojewódzkiego. „Król TVN” piętnuje osoby z zespołem Downa

Kuba Wojewódzki (fot.  PAP/Marcin Kmieciński)
Kuba Wojewódzki (fot. PAP/Marcin Kmieciński)

Kuba Wojewódzki piętnuje osoby z zespołem Downa. Gwiazdor TVN komentując słowa aktorki Agaty Kuleszy o jej poprzednim samochodzie powiedział: „To jest auto z zespołem Downa”.

Ratusz płaci 20 tys. złotych influencerom za wpisy o komunikacji miejskiej. Wśród nich Grażyna Wolszczak

Ratusz wydał prawie 20 tys. zł na kampanię promującą komunikację publiczną z udziałem influencerów. Wśród nich była Grażyna Wolszczak - podaje...

zobacz więcej

Prezenter TVN na antenie jednej z rozgłośni rozmawiał z Agatą Kuleszą. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat samochodów. Aktorka przyznała, że w przeszłości jeździła takimi modelami jak Kangoo czy Subaru.

– Ale nie wstyd Ci trochę tego Kangoo, tak z perspektywy? – spytał współprowadzący audycję Piotr Kędzierski. – Jezu, naprawdę myślicie, że mnie to określa? – odpowiedziała Kulesza.

– To jest auto z zespołem Downa, no pewnie, no – odparł jej na to Wojewódzki, po czym Kędzierski wybuchł śmiechem. Słowa prezentera wywołały oburzenie w mediach społecznościowych.

Jeszcze kilka miesięcy temu Wojewódzki ubolewał nad podobnymi wypowiedziami. – Powiem teraz – wybaczcie, że użyję tego zwrotu – że termin „ty Downie” albo że „ktoś jest zdowniony”, „jeździ zdownionym samochodem” – w polskim języku na ulicy się słyszy – mówił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej