RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Jaka aura czeka nas 1 listopada? Mamy prognozę

1 listopada zapowiada ma być chłodny (fot. PAP/Andrzej Grygiel)
1 listopada zapowiada ma być chłodny (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

Na podstawie aktualnych prognoz pierwszego listopada w Polsce zapowiada się bez śniegu, z temperaturami poniżej zera jedynie na północnym wschodzie – powiedział Radosław Droździoł z Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB.

Zakochani w jesieni. Kolorowy zawrót głowy na Waszych zdjęciach

Złota polska jesień w pełni. Ostatnie dni rozpieszczają słońcem i przyjemną temperaturą, a kolory liści po prostu zachwycają. Nic tylko wybrać się...

zobacz więcej

Według najnowszych prognoz przygotowanych przez Centrum Modelowania Meteorologicznego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego pierwszy listopada zapowiada się jako dzień chłodny, jednak bez śniegu.

– Raczej nie będzie to ciepły dzień, ale też nie spodziewamy się większych mrozów. Według opracowanych przez nasz modeli rano prognozujemy temperaturę od -2 st. na północnym wschodzie do plus sześciu stopni na zachodzie kraju. Po południu temperatura wzrośnie do 1 st. na wschodzie i 8 na zachodzie. Osoby, które wieczorem chcą odwiedzić bliskich na nekropoliach, muszą przygotować się na spadki temperatur. Na północnym wschodzie do -4 st., a na zachodzie do 6-7. Wiał będzie wiatr z kierunków północnych, który zwłaszcza we wschodniej Polsce, może potęgować odczucie chłodu – powiedział Radosław Droździoł.

Na wschodzie Polski możliwe będą opady deszczu, które w ciągu dnia mają przemieszczać się w kierunku południowo-wschodnim. – Atlantyk przez cały czas wysyła do nas fronty atmosferyczne i jeden z nich prawdopodobnie zawita we wschodniej części kraju. Raczej będą to opady deszczu niż śniegu, więc parasol może się przydać – prognozuje Droździoł.

W ocenie eksperta IMGW 2 listopada Polska będzie podzielona na cieplejszy zachód, z temperaturą 6 st., i chłodniejszy wschód z temperaturą 0 st. Tego dnia nie są prognozowane opady deszczu. W kolejnych dniach listopada przewidywane jest dalsze ochłodzenie, jednak specjaliści nie wykluczają, że w listopadzie będą dni z temperaturami dochodzącymi do kilkunastu stopni na plusie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej