RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dużo zachorowań na COVID-19 w Estonii. Kraj zaostrza przepisy epidemiczne

Ograniczenie z powodu rosnącej liczby osób wymagających hospitalizacji (fot. Sergei Stepanov/NurPhoto via Getty Images)
Ograniczenie z powodu rosnącej liczby osób wymagających hospitalizacji (fot. Sergei Stepanov/NurPhoto via Getty Images)

Estonia zaostrza przepisy epidemiczne. Premier tego kraju Kaja Kallas oświadczyła, że od przyszłego tygodnia osoby niezaszczepione przeciwko COVID-19 nie będą mogły chodzić tam, gdzie wymagany jest certyfikat covidowy.

„Ser, kokaina i zabójcy”. Burza w Holandii po publikacji niemieckiego tygodnika

„Ser, kokaina i zabójcy” – tak zatytułował niemiecki tygodnik „Der Spiegel” materiał, w którym przekonuje, że Holandia stała się narkopaństwem. To...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szefowa estońskiego rządu powiedziała, że ograniczenie wprowadzane zostaje z powodu rosnącej liczby osób, które z powodu koronawirusa wymagają hospitalizacji. Ma to być też pewna forma zapewnienia bezpieczeństwa dla osób niezaszczepionych.

– Od poniedziałku, co najmniej do 10 stycznia, do miejsc, do których można wejść na podstawie certyfikatu covidowego, nie będzie można dostać się z negatywnym wynikiem testu. Wymagane będzie jedynie zaświadczenie o szczepieniu lub przejściu choroby – wyjaśniła Kaja Kallas.

Do estońskich szpitali trafiają obecnie przede wszystkim osoby niezaszczepione. Brak certyfikatu będzie przeszkodzą do wzięcia udziału w wielu zamkniętych wydarzeniach. Uniemożliwi też wejście do placówek kultury, rozrywki, sportu i edukacji.

W niewielkiej Estonii od wielu tygodni rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Minionej doby zachorowało tam ponad tysiąc sto osób. Mimo to z krajów bałtyckich najwyższy wskaźnik infekcji notowany jest na Łotwie. Od 21 października zacznie tam obowiązywać lockdown.

Zobacz także: Na Ukrainie najwięcej zgonów z powodu koronawirusa od początku pandemii

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej