RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Podejrzewany o zniszczenie krzyża w Zielonej Górze w rękach policji

31-latek zatrzymany przez policję w związku ze zniszczeniem krzyża w Zielonej Górze (fot. Shutterstock; TT)
31-latek zatrzymany przez policję w związku ze zniszczeniem krzyża w Zielonej Górze (fot. Shutterstock; TT)

Zielonogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie krzyża na jednym z tamtejszych osiedli. Sprawca całą sytuacją zarejestrował na nagraniu, które trafiło do sieci. To 31-latek. „Trwają czynności procesowe z jego udziałem” – przekazał rzecznik lubuskiej policji podinsp. Marcin Maludy. Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Nitras znów o „piłowaniu katolików”. Ostry wpis posła Platformy

Jedna z publicystek opisała, jak potencjalni przyszli koalicjanci (Platforma Obywatelska i Lewica) uderzają w katolików. Postawiła tezę, że...

zobacz więcej

Ścięty przydrożny krzyż przy ul. Spawaczy na os. Zastalowskim zauważyli w poniedziałek po południu mieszkańcy, którzy powiadomili o tym swoją parafię. Sprawa została również zgłoszona policji.

Piłował krzyż, cytował Nitrasa


Nagranie z piłowania i dewastacji krzyża trafiło do sieci. Chwalący się nim internauta prowadził facebookową akcję niszczenia przydrożnych krzyży, a w swoich wpisach nawiązywał m.in. do wypowiedzi Sławomira Nitrasa z PO, który mówił o „opiłowywaniu katolików” – o czym więcej pisaliśmy w tym artykule. We wtorek wieczorem rzecznik lubuskiej policji przekazał, że policjanci z Zielonej Góry zatrzymali podejrzewanego o zniszczenie krzyża mężczyznę. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone z art. 196 Kodeksu karnego mówiącego o odpowiedzialności za obrazę uczuć religijnych. Zgodnie z nim sprawcy tego przestępstwa grozi nawet do dwóch lat więzienia.

Zobacz także: „Żydów też próbowano opiłowywać jako tych, których trzeba pozbawić przywilejów” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej