RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Takiej pogody jak w środę w tym tygodniu już nie będzie

W środę rano Polskę opuści strefa opadów (fot. Shutterstock)
W środę rano Polskę opuści strefa opadów (fot. Shutterstock)

Środa będzie najcieplejszym dniem tygodnia. Jak powiedział Szymon Ogórek, synoptyk IMGW-PIB, na południowym zachodzie Polski termometry wskażą do 22 stopni Celsjusza.

Zakochani w jesieni. Kolorowy zawrót głowy na Waszych zdjęciach

Złota polska jesień w pełni. Ostatnie dni rozpieszczają słońcem i przyjemną temperaturą, a kolory liści po prostu zachwycają. Nic tylko wybrać się...

zobacz więcej

Według prognozy przygotowanej przez Szymona Ogórka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, środa będzie najcieplejszym dniem tygodnia.

– W środę rano Polskę opuści strefa opadów. Jedynie na północnym wschodzie możliwe są słabe, lokalne opady deszczu. Na pozostałym obszarze będzie już sucho. Zapowiada się bardzo ciepły dzień. Na północnym wschodzie temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia wyniesie 15 stopni Celsjusza, w centrum 19 stopni, a na południowym zachodzie nawet 22 stopnie – powiedział Ogórek.

W całym kraju będzie wiał wiatr będzie umiarkowany, porywisty. Najsilniejsze powiewy spodziewane są na Wybrzeżu i terenach podgórskich, gdzie w porywach wiatr może osiągać do 70 km/h, a w Bieszczadach do 80 km/h.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej