RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Premier Morawiecki: Trzeba przestrzegać traktatów [WIDEO]

Uważamy, że trzeba przestrzegać traktatów, że nie można dopuścić do tego, żeby instytucje europejskie poprzez kreatywność orzeczniczą i poprzez swoje własne decyzje doprowadzały do powiększenia zakresu kompetencji. Bo w ten sposób ten wielki twór biurokratyczny w Brukseli będzie karmił się sam, a chyba nie tędy droga – powiedział premier Mateusz Morawiecki po debacie w PE.

Biedroń i Barley spodziewają się, że KE rozpocznie procedurę wobec Polski za wyrok TK

Wiceszefowa Parlamentu Europejskiego Katarina Barley i europoseł Robert Biedroń (Lewica) poinformowali na wspólnej konferencji prasowej w...

zobacz więcej

– Polska przedłożyła Krajowy Plan Odbudowy zgodnie z terminami, został on zatwierdzony od strony technicznej również zgodnie z terminami. Oczekujemy teraz, że zgodnie z regulaminem, który Komisja (Europejska) sama opracowała, zostanie on przyjęty – powiedział Morawiecki we wtorek TVP Info.

– Jeżeli wobec Polski będzie stosowana próba szantażu finansowego, będziemy starali się reagować w sposób kreatywny i bardzo elastyczny, żeby poszczególne projekty nie ucierpiały – oświadczył szef polskiego rządu.

Jak dodał, „zdając sobie sprawę, że w Brukseli mamy nie samych przyjaciół”, rząd rozpoczął realizację „wielkiego programu inwestycyjnego „Polski Ład”.

– Właściwie wszystkie samorządy, co do jednego, zdają sobie z tego doskonale sprawę, ponieważ przedłożyły blisko 8000 wniosków, a ten program nie jest związany finansowaniem z UE – zaznaczył premier.

Według Morawieckiego to pokazuje „jak bardzo wzrosła gospodarka polska w ostatnich latach”. – Dziś Polskę stać, abyśmy realizowali bardzo ambitne projekty infrastrukturalne w zakresie służby zdrowia, edukacji, cyfryzacji i inne z naszych budżetowych, krajowych pieniędzy – podkreślił. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej