RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Dostawczy bus z 34 migrantami. Zatrzymanie w pobliżu polsko-niemieckiej granicy

Bus został zatrzymany do kontroli we wtorek (fot. Policja)
Bus został zatrzymany do kontroli we wtorek (fot. Policja)

Policjanci z Kostrzyna nad Odrą (Lubuskie) we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali we wtorek dostawczego busa, w którym przewożono 34 nielegalnych migrantów – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Nielegalni migranci zatrzymani przy polsko-niemieckiej granicy

Funkcjonariusze ze Świecka (Lubuskie) zatrzymali od poniedziałku 10 obywateli Iraku oraz czterech obywateli Iranu, którzy w Polsce przebywali...

zobacz więcej

Bus został zatrzymany do kontroli we wtorek (19 października br.), w pobliżu polsko-niemieckiej granicy w Kostrzynie nad Odrą.

Mundurowi sprawdzili jego przestrzeń bagażową. W niej  znajdowały się 34 osoby. Za kierownicą pojazdu siedział 25-letni obywatel Rumunii.

Trwa ustalanie narodowości obcokrajowców             


– Zarówno z nim, jak i z pozostałymi osobami, wykonywane są czynności. Funkcjonariusze skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.  Trwa ustalanie narodowości obcokrajowców  – powiedział Maludy.

Dodał, że policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami nielegalnego przewozu imigrantów lub podejrzanymi osobami.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej