RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Reżyser Xawery Ż. zatrzymany przez policję

Znany reżyser zatrzymany przez policję (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)
Znany reżyser zatrzymany przez policję (fot. Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images)

Znany reżyser, twórca m.in. filmu pt. „Mowa ptaków”, „Pitbull” czy „Chaos” został zatrzymany przez policję do kontroli drogowej. Jak podaje „Super Express”, wówczas okazało się, że ma przy sobie marihuanę.

Szczęsny zatrzymany po alkoholu. Były reprezentant wypomniał mu wcześniejsze słowa

Były bramkarz reprezentacji Polski Maciej Szczęsny został złapany na jeździe po pijanemu. Inny były kadrowicz, Sławomir Peszko, zakpił z niego,...

zobacz więcej

Z informacji dziennikarzy „Super Expressu” wynika, że zajście miało miejce w piątek 15 października w warszawskim Wawrze. Reżyser miał posiadać przy sobie ponad gram marihuany.

Jak podaje „Super Express” trwa ustalanie, czy był pod wpływem środka odurzającego.

Xawery Ż. jest synem aktorki Małgorzaty Braunek i reżyseria Andrzeja Żuławskiego.

Gazeta przypomina, że w 1993 roku artysta był sprawcą wypadku samochodowego, w którym zginęła Barbara Kosmal, córka aktorki Barbary Brylskiej. Prowadzone przez niego auto uderzyło w drzewo. „Zginęła wtedy też część mnie. Robiłem wszystko, co niedozwolone i głupie. Balansowałem na granicy. Cały czas staram się udowodnić, że wyszedłem z tego po coś. (...) Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze” – cytuje wypowiedź reżysera SE.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej