RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Beata Szydło w PE: Taka jest decyzja i wola Polaków [WIDEO]

– Nie wypchniecie Polski z Unii Europejskiej. Taka jest decyzja i wola Polaków. Czas skończyć z kłamstwami i nieprawdziwymi tezami, które można było usłyszeć podczas dzisiejszej debaty – powiedziała do europosłów Beata Szydło podczas wtorkowej debaty w Parlamencie Europejskim.

Morawiecki: To nie tylko zasada traktatów, ale też naszej konstytucji

Wiele tutaj mówiono o znaczeniu praworządności. Praworządność jest zasadą i wartością, która jest równie ważna dla Warszawy jak i dla wszystkich...

zobacz więcej

Szydło przypomniała, że w 2016 roku jako premier rządu też musiała się tłumaczyć w Parlamencie Europejskim, że Polska nie zamierza opuszczać UE.

– Mówiłam dlaczego Polacy jesteśmy dumni z bycia Europejczykami. Nasz kraj przelał mnóstwo krwi, nasi obywatele walczyli za wolność innych narodów. Nigdy nie poddawaliśmy się i dążyliśmy do tego, aby być częścią europejskiej Wspólnoty. To zawsze było nasze marzenie, bo wiedzieliśmy, że tylko wtedy Polska będzie mogła się rozwijać. Marzyliśmy o suwerenności, wolności i równości czyli o ideach, które towarzyszyły ojcom założycielom UE – mówiła Szydło

– Ciągle wierzymy w te ideały i taką Unię Europejską. Stąd wynika nasza troska o Wspólnotę. Chcemy rozmawiać o przyszłości. Przez ostatnie lata Polska bardzo się zmieniła. Inwestujemy w programy socjalne, mamy jeden z najlepszych w Europie wyników gospodarczych. Z kolei na tej sali ciągle słyszymy to samo. Wszyscy wiecie, że polski wymiar sprawiedliwości nie leży w kompetencjach UE – dodała.

– Wstyd mi za tych polskich europarlamentarzystów, którzy z tej mównicy atakują swój kraj. Chichot historii jest jednak taki, że są to osoby, które wywodzą się z poprzedniego ustroju lub brali udział w złodziejskiej prywatyzacji po 1989 roku – podsumowała była premier.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej