RAPORT

Pogarda

Trwają poszukiwania nielegalnego imigranta, który próbował przepłynąć Bug

Imigrant zeznał, że został wepchnięty do Bugu przez białoruskie służby (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)
Imigrant zeznał, że został wepchnięty do Bugu przez białoruskie służby (fot. Maciej Luczniewski/NurPhoto via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Na rzece Bug w miejscowości Woroblin (Lubelskie) trwa akcja poszukiwawcza jednego z dwóch imigrantów, którzy próbowali przepłynąć Bug i nielegalnie przekroczyć granicę białorusko-polską. Odnaleziony mężczyzna jest obywatelem Syrii.

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej

W poniedziałek polscy pogranicznicy odnotowali 612 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano 11 nielegalnych...

zobacz więcej

– Rano ujawniliśmy osobę, która dokonała nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z terytorium Białorusi. To obywatel Syrii. Z jego zeznań wynika, że został wepchnięty do rzeki Bug przez białoruskie służby, prawdopodobnie z innym mężczyzną. Teraz prowadzimy działania poszukiwawcze tej drugiej osoby – poinformował rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej por. Dariusz Sienicki.

Jak dodał rzecznik prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. asp. Tomasz Stachyra, zgłoszenie o dwóch osobach poszkodowanych na rzece Bug wpłynęło do PSP po godz. 8.30 od Straży Granicznej. – Poszukujemy jednej osoby, bo druga jest odnaleziona – przekazał Stachyra.

Na miejsce zdarzenia została wysłana wodno-nurkowa grupa poszukiwawcza z Sokołowa Podlaskiego i taka sam grupa wyjechała już z Lublina. Na miejscu pracują trzy zastępy PSP.

Czytaj także: „Wyborcza” napisała o skandalu na granicy. Teraz nagle zmienili tekst

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej