RAPORT

Pogarda

Europoseł z Francji: Postępowanie instytucji UE wobec Polski przypomina proces stalinowski

Najnowsze

Popularne

– Polski Trybunał Konstytucyjny pokazał wreszcie, gdzie jest miejsce Unii Europejskiej. Wspólnota składa się z krajów suwerennych, które mogą podejmować niezależne decyzje i nie wszystkie kompetencje leżą w rękach brukselskich urzędników – powiedział podczas debaty w Parlamencie Europejskiej Nicolas Bay z francuskiego Frontu Narodowego.

Debata w PE. Morawiecki: Tu jest nasze miejsce i nigdzie się stąd nie wybieramy

Integracja europejska to dla nas wybór cywilizacyjny i strategiczny. Tu jesteśmy, tu jest nasze miejsce i nigdzie się stąd nie wybieramy –...

zobacz więcej

– Moglibyśmy się zapytać, jak wygląda niezależność tej instytucji (Parlamentu Europejskiego – przyp. red.), która martwi się prymatem prawa europejskiego, ale tylko w niektórych przypadkach. Widzimy już teraz ideologiczne motywy działania unijnych instytucji – mówił podczas debaty francuski europoseł.

Jego zdaniem Komisja Europejska próbować wywierać finansową presję na Polskę. – To absolutne podważenie fundamentalnych zasad Unii Europejskiej – stwierdził.

Europoseł z Frontu Narodowego przyrównał działania KE do procesu stalinowskiego.

– Instytucje unijne chcą wymusić na Polsce publiczne przyznanie się do błędu. Dlaczego tak się dzieje? Bo Polska nie godzi się na przyjmowanie nieograniczonej liczby uchodźców, sprzeciwia się federalizmowi brukselskiemu, który chce się wedrzeć we wszystkie aspekty życia – dodał.

– Nie będzie polexitu ani dosłownego, ani politycznego. Polska to wspaniały kraj, który odegrał ogromną rolę w historii Starego Kontynentu. Wielokrotnie to było udowodnione, począwszy od wspaniały wiktorii pod Wiedniem w 1683 r. – uzupełnił.

Na koniec europarlamentarzysta Frontu Narodowego zwrócił się do Mateusza Morawieckiego. – Dziękuję, panie premierze, za determinację i walkę z tym niesprawiedliwym systemem. Stoi pan na straży obrony wolności naszych narodów – zakończył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej