RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Znany piosenkarz Michał W. ma zarzuty

Michał W. Grozi mu więzienie (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Michał W. Grozi mu więzienie (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Michał W., znany piosenkarz, były lider Ich Troje, usłyszał zarzuty. Dotyczą one doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości SKOK w Wołominie na kwotę 2,8 mln zł. W. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia

Agent gwiazd i prezenterka TVN Dorota G. z zarzutami

Agent „gwiazd” i jedna z jego klientek – prezenterka stacji TVN Dorota G. usłyszeli zarzuty dot. posługiwania się fałszywymi fakturami – dowiedział...

zobacz więcej

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga prok. Katarzyna Skrzeczkowska poinformowała, że prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące przedkładania nierzetelnych, poświadczających nieprawdę i podrobionych dokumentów w celu uzyskania wielomilionowych pożyczek w SKOK w Wołominie.

– Dotychczas w toku postępowania przedstawiono zarzuty ponad stu osobom – zaznaczyła prokurator.

We wtorek prokurator Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga przedstawił zarzut kolejnej osobie – znanemu piosenkarzowi Michałowi W.

– Zarzut dotyczy doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej w Wołominie w kwocie 2 800 000 zł – powiedziała.

– W celu uzyskania pożyczki podejrzany przedłożył nierzetelne pisemne oświadczenie o swoich dochodach, które znacznie zawyżył, a także podał nierzetelne dane dotyczące dochodów poręczyciela - ówczesnej żony podejrzanego – tłumaczyła.

Wskazała, że w rezultacie Michałowi W. w 2006 r. została udzielona pożyczka 2,8 mln zł, której nie spłacił. Za zarzucany czyn może mu grozić do 10 lat więzienia.

Po zakończonych czynnościach prokurator Skrzeczkowska przekazała, że W. nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Wobec wokalisty zastosowano dozór. Prokurator nałożył również zakaz kontaktowania się z określonymi osobami oraz zakaz opuszczania kraju z zatrzymaniem paszportu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej